Mistä mahtaa löytyä postinalan palkkataulukot?
Vai onko missään? Jos ei löydy niin tietäisikö joku postinjakajan minimipalkan.
Postin palkka
10
47813
Vastaukset 10
- käynyt jo
www.pau.fi ?
- ernesti
Kaveri oli vähän aikaa postinjakajana, lähtöpalkka oli alle 1300 euroa kuussa. Eipä se noin huonolla palkalla viitsinytkään olla siellä paria kuukautta pitempään. Löysi onnekseen paremmin palkatun homman.
- liksa
ernesti kirjoitti:
Kaveri oli vähän aikaa postinjakajana, lähtöpalkka oli alle 1300 euroa kuussa. Eipä se noin huonolla palkalla viitsinytkään olla siellä paria kuukautta pitempään. Löysi onnekseen paremmin palkatun homman.
työaika maksettu siis 7,39h/vrk ja liksa n.7-7,80€/h kokemusvuosien mukaan raskasta ja fyysistä duunia, ylitöistä ei makseta kun niitä ei ole.
mainokset jaetaan siinä sivussa ilmaiseksi, siis postin mukana. ennen mainosten jakaja sai liksaa kun ne jaettiin erikseen. - jakaja
liksa kirjoitti:
työaika maksettu siis 7,39h/vrk ja liksa n.7-7,80€/h kokemusvuosien mukaan raskasta ja fyysistä duunia, ylitöistä ei makseta kun niitä ei ole.
mainokset jaetaan siinä sivussa ilmaiseksi, siis postin mukana. ennen mainosten jakaja sai liksaa kun ne jaettiin erikseen.Vaikka palkka on huono, ei se niin huono ole etteikö esim. 6 v. ikälisän jälkeen päästäisi yli 10 €/h (11/12 pisteytyksillä).
Ylitöitä on monin paikoin aivan helvetisti, esim. tällä viikolla Etelä-Suomessa 32,5 tuntia viikossa yhdellä duunärilla. - ppp
liksa kirjoitti:
työaika maksettu siis 7,39h/vrk ja liksa n.7-7,80€/h kokemusvuosien mukaan raskasta ja fyysistä duunia, ylitöistä ei makseta kun niitä ei ole.
mainokset jaetaan siinä sivussa ilmaiseksi, siis postin mukana. ennen mainosten jakaja sai liksaa kun ne jaettiin erikseen.Ei se postin palkka nyt vakituisilla ihan noin huono olo, koska itse olin kesäapulaisena ja sain sen 8e/h. Palkka myös nousee sen mukaan kuinka paljon reittejä osaa.
- maksaokkitaal
ppp kirjoitti:
Ei se postin palkka nyt vakituisilla ihan noin huono olo, koska itse olin kesäapulaisena ja sain sen 8e/h. Palkka myös nousee sen mukaan kuinka paljon reittejä osaa.
5 vuotta postinjakajana ja palkka 10,61€/tunti.
Mutta nopeimmat jakajat selviävät alle 6:ssa tunnissa työpäivästä ja silti siitä saa saman palkan kuin tekisi maksaokkitaal päivän MITÄ VITTUA? OSTAa Hevokatti halvalla BBaanaalle jA HetiuTTT bBbaana.fi - Tri Kevörkian
maksaokkitaal kirjoitti:
5 vuotta postinjakajana ja palkka 10,61€/tunti.
Mutta nopeimmat jakajat selviävät alle 6:ssa tunnissa työpäivästä ja silti siitä saa saman palkan kuin tekisi maksaokkitaal päivän MITÄ VITTUA? OSTAa Hevokatti halvalla BBaanaalle jA HetiuTTT bBbaana.fimeinaan vaan ettei tuosta saa mitään tolkkua.
- ehkä tuleva postilainen
...löytyy täältä: http://www.finlex.fi/data/tes/stes3222-TT60Posti0502.pdf
- heteka
Nyt on jakelu pahasti tökkinyt;kantamis liksat,tai osoitteet on hakusessa.
Kutsua 6 pv joulukuuta Suomen presidentin järjestämään linnan juhliin ei ole tullut. - koitaollapyörtymättä
https://pau-fi.directo.fi/@Bin/3035231/P-liite 1.11.2014.pdf
tuolta löytyy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41139
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r162998Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216793- 64713
- 61712
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21618Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?135616Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 47485
- 47478
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473- 30463
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?95454Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40453- 37448
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18440