MOKOMA

Mokoma se vaan on parasta suomalaista musiikkia! \,,/
6696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kyllä näin on

Äänestä

Juu. Parhaimpiin suomalaisiin bändeihin kuuluu kyllä!

Äänestä

paras suomalainen metalli bändi. sain juuri kurimuksen ja se kyllä rokkaa!

Äänestä

Se on muuten aika siistiä että Mokoman laulaja on uskovainen kristitty! :)

Valen

Äänestä
  • kunhan heräsi kysymys. Miksi se on niin siistiä? (kaikki pitää kyseenalaistaa)

    Äänestä

  • Miksi näin? perustele. Tokihan se hieman näkyy kyseisen yhtyeen lyriikoissa, mutta mikä siitä tekee niin siistiä? Äitinikin on kristitty ja uskovainen, mutta en silti pidä sitä siistinä :P Ei pahalla tietenkään, Mokoma on yksi suosikeistani.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


52345yt kirjoitti:

Mokoma se vaan on parasta suomalaista musiikkia! \,,/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu