mikä on laborantin palkka? älkää sit sönköttäkö mitää testestes-juttui. vaan kertokaa rohkeesti. eikä tartte laittaa mitäöä linkkei, kato tuolt. itselläni palkka on 1500e/kk
LABORANTTI
tarja456
2155730
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Itselläni oli v. 2004 lopussa 1530,10 €/kk. Alkuun palkkani oli (2002) n. 1240 €/kk.
Palkka ei ole suuren suuri, mutta parempi sekin kuin tämä nykyinen työttömyys.
Tuonkaan takia en aio labra-alalta valmistua. Meidän koululla kyllä hehkutetaan: töitä saa kaikki halukkaat, niin varmaan! Pätkätöitä en enää tämän ikäisenä jaksa. Siirryn takaisin lähihoitajaksi jipii! Paperitehtaalla palkka >2300 euroa, mutta paikat aika harvassa vaan..
Aloitan maanantaina vakituisessa paikassa, aloituspalkka 1573€ tuotantolisä (100-200€). Edellisessä työpaikassa, jossa tänään lopetin, vähän päälle 1400€. Töitä labra-alalta on kyllä löytynyt, valmistuin keväällä 2005 Espoosta=)
saako kysyä, mihin firmaan pääsit? ettei vaan ois yhdessä maalifirmassa ;)
En viitti sanoo suoraan, mihin firmaan pääsin, mutta taidat tietää sen jo!
no tervetuloo sit vaa :)
Tikkurilan maalitehtaaseen tutustuttiin koulun kanssa. Miten ihmeessä jaksatte työskennellä siinä hajussa? No kaikki labrat haisee... Minä suuntaudun bioaineisiin mutta ei ne bakteeritkaan kivalle tuoksu.
ei tikkurila :)
vai ettei töitä saa no haeppa neste oilille laborantiks nii aivan varmasti saat hommia sen mie takaan. palkka kin on siinä parin tonnin luokkaa. kyllä ne hommat pieksee tuon lähihoitajan hommat aivan varmasti. etkä usko no hitto vie kokeile
yliopstolla palkka on 1800 €
nyt uuden palkkajärjestelmän (UPJ) ja laboratoriomestarin nimikkeen mukaan tulee olemaan 1800€-2400€ se selviää kesäkuussa.
luulin että mulla olisi huono palkka mutta ei se ehkä ihan huonoimmasta päästä ole
2180 e/kk..
Veikkaisin, että se on sitä samaa luokkaa kun toi 1500e.
aika erilaiset on palkat eri paikoissa!
tässä paikassa on kyllä palkka yli sen 2000€ ja joissakin 1000-1500€.
Itsellä oli ensimmäisen opiskulu vuoden jälkeen
paikallisella paperitehtaalla palkka aluksi 10,83 tunti nousi kesän aikana 11,08
tänä kesäsänä 2007 alkupalkka on 11,10 ekua tunti
1750€ Hko 130€
Minä valmistuin opistoasteen laborantiksi -99 ja ollut töissä siitä lähtien kolmessa eri paikassa. Palkka tällä hetkellä 2550,30 (ei vuosilisiä), olen yksityisellä sektorilla.
Valmistunut opistoasteen laborantiksi myös -99. Nyt ollut viidettä vuotta samalla bioalan paikassa Varsinais-Suomessa. Palkka 2076 e/kk. Olen naispuolinen.
Palkka 2050e. Työvuosia takana 8.
Palkkaa 2200e/kk. Vähän reilu vuosi töissä.
Palkkaa 2250-2500 eur/ kk"riippuen kuukaudesta"
Yksityisellä ja kenttätehtävissä...siis ei siistiä sisähommaa..
Mitä nykyjään lie palkka?