En ota vanhoja taxeja vaihdossa.

Ei suomitaxeja eikä Saksasta tuotuja raxeja. Minulle ja asiakkailleni kelpaavat vain 1997 ja sitä uudemmat, siistit, kolaroimattomat, vähänajetut, yksityiskäyttöiset pelit. Muut voi ajaa loppuun ja romikselle.
61895
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No onpas hyvä tietää tuokin ! on sitä mietittykin !

Äänestä

Vaikka autokauppiaat alkavatkin nyt syrjiä näitä hienoja tuontiautoja, niin rahattomilla tuontiautointoilijoilla ei ole mitään syytä paniikkiin. Essolla "katsastetaan" ja arvioidaan edelleenkin vieläkin vanhempia tuontiautoja, joten asiantuntijalausuntoja meidän raatilaisilta voi saada keskarin hinnalla jatkossakin. Onneksi kaikkiin miehiin ei ole vielä ahneus iskenyt.

Äänestä

ja et ole edes kauppias, kuten samanlaiseen viestiin on aikaisemminkin vastattu. Perustelut: kauppias ottaa vastaan mitä vaan kun välirahasta sovitaan. Kauppiailla ei ole aikaa kirjoitella näillä palstoilla.

Äänestä
  • käyttää murtolukuja, välillä 69lukua jne... Se on idiootti kannelmäestä, ajaa valkoisella FIAT unolla ja sillä on fiskarsin piilukirves kontissa.

    Äänestä

  • älkää vastatko sille kirjoitti:

    käyttää murtolukuja, välillä 69lukua jne... Se on idiootti kannelmäestä, ajaa valkoisella FIAT unolla ja sillä on fiskarsin piilukirves kontissa.

    vanha tenukeppi.

    Äänestä

Vuosimalli 1997 on jo aika vanha auto, kohta kymmenvuotias!! Jos nyt pitäisi auto ostaa, niin vuosimalli saisi olla jo kakkosella alkava, niin päästään sentään jo vain 6 vuotta vanhaan kiesiin käsiksi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Autokauppias. kirjoitti:

Ei suomitaxeja eikä Saksasta tuotuja raxeja. Minulle ja asiakkailleni kelpaavat vain 1997 ja sitä uudemmat, siistit, kolaroimattomat, vähänajetut, yksityiskäyttöiset pelit. Muut voi ajaa loppuun ja romikselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu