Miten laser poistossa ollaan?

Ehkä typerä kysymys mutta miten laser karvan poistossa ollaan?
Siis jos menee lääkäriin ja haluaa vaikka alaselän ja pepun käsiteltäväksi niin alastiko siellä pitää olla?
Varmaan ne lääkärit ei välitä mutta itse en pidä ajatuksesta...
Muilta kehon alueilta tajuan tuon että sujuu helpommin mutta että pääsee peppuun käsiksi niin pitää ottaa kaikki vaatteet pois eikö? Saako edes etupuolella olla jotain näkösuojaa?
Kuulostaa aika nöyryyttävältä vaikka omaksi parhaaksihan se lopulta tulee...
4927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

meidän aluksella ainakin pyydetään kohde olemaan aloillaan ja jos ei suostu niin sidotaan se miehistön kanssa johki jakkaraan tms härpättimeen.

sitten vaan transkooderista oikee voimakkuus(riippuu miten läski kohde on) itse ammun kutosella aina varmuden vuoksi.

tähtäys ja tulitus, kohde on laseroitu huisin vi****n ja kaikilla taas kivaa.

ensi kerralla opettelemme sitten voyagerin ohjausta sekä holokannella vesisodankäyntiä

syysterveisin: kapteeni picard, käymättömien korpimaiden viimeinen pelmuttaja

Äänestä

Joskus luin jonkun yksityisen sairaalan nettisivuilta laserpoistosta ja ainakin siellä luki että ennen poistoa tehdään lääkärin tarkastus, jossa lääkäri tutkii karvoitusta tjn. Joten joudut kuitenkin esittelemään persekarvojasi lääkärille ennen operaatiota...

Äänestä

Minulta on poistettu kyseisiltä alueilta karvoja, ja minä olen kyllä ollut ihan stringit jalassa. Siitä lääkäri pystyy kyllä sitten siirtämään kangasta esim. alaselän kohdalta, kun sitä kohtaa käsittelee. Joten nou hätä. Kyllähän noiden alueiden käsittely vähän nololta tuntuu itsestä, joka tapauksessa, mutta lääkärille se on vain työtä.

Äänestä
  • Jos tehdään posliinipillu niin taatusti joudut ottamaan stringit pois.Poiston tekijäkin varmaan joutuu katsomaan jatutkimaan karvoituksesi laatua jotta voi koneeseen säädellä oikeat arvot eihän pillua kenelläkään voi miten paljon vaan säteilyttää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Ehkä typerä kysymys mutta miten laser karvan poistossa ollaan?
Siis jos menee lääkäriin ja haluaa vaikka alaselän ja pepun käsiteltäväksi niin alastiko siellä pitää olla?
Varmaan ne lääkärit ei välitä mutta itse en pidä ajatuksesta...
Muilta kehon alueilta tajuan tuon että sujuu helpommin mutta että pääsee peppuun käsiksi niin pitää ottaa kaikki vaatteet pois eikö? Saako edes etupuolella olla jotain näkösuojaa?
Kuulostaa aika nöyryyttävältä vaikka omaksi parhaaksihan se lopulta tulee...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu