Ei tarvi

Olenpa tyytyväinen siitä, ettei mun tarvitse laihduttaa. Miksi ette voi olla tyytyväisiä sellaisina kuin olette? Minä ainakin olen.

Jos sitten on pakko laihduttaa, muuttakaa ruokavalionne oikeasti eikä vaan viikoksi tai kahdeksi. Syökää vähän - miksi pitäisi koko ajan ahtaa napaan jotain? Elimistö voi paremmin, jos se saa vain juuri nippa nappa tarvitsemansa energiamäärän.

Pusuja ja haleja ja kaunista kevättä kaikille! Olette kauniita!
3371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sitä samaa olen ihmetellyt, että mitä ihmiset pyörivät täällä, kun ei heillä ole edes mitään laihdutettavaa! Normaalipainoiset ihmiset kyselevät toisiltaan laihdutusohjeita, että saisi vielä viimeisenkin reisirasvan kuristettua olemattomiin.

Etenkin naisille kuuluu pieni pyöreys lantion seudulle ja reisiin! Se on ihan luontaista ja varmistaa siten energian riittävyyden, kun nainen tulee raskaaksi ja imettää lasta. Jonkun verran sitä rasvaa kuitenkin on oltava varastossa ja se on parempi pitää reisissä, kuin kasvattaa sitä sisäelinten ympärille!

Eri asia on tietysti kaltaiseni oikeasti lihavat, joiden on pakko etsiä niitä laihdutuskonsteja netistä ja muualta. Mutta te jo valmiiksi hoikat, menkää hyvät ihmiset ulos ja nauttikaa elämästänne ilman turhia stressaamisia painosta!

Äänestä
  • Kauneusihannehan se saa meidät normaalipainoisetkin laihduttamaan. Minun mielestäni yksinkertaisesti hoikko, melkeinpä laiha vartalo on kaunein. Ja ainakin itse olen kaikista tyytyväisin siihen miltä näytän silloin kun olen hoikempi. Olokin on parempi kaikinpuolin.

    Ei se auta että joku sanoo että mitä turhia stressaat, kun ei itse ole tyytyväinen.

    Äänestä

  • niin se vain on kirjoitti:

    Kauneusihannehan se saa meidät normaalipainoisetkin laihduttamaan. Minun mielestäni yksinkertaisesti hoikko, melkeinpä laiha vartalo on kaunein. Ja ainakin itse olen kaikista tyytyväisin siihen miltä näytän silloin kun olen hoikempi. Olokin on parempi kaikinpuolin.

    Ei se auta että joku sanoo että mitä turhia stressaat, kun ei itse ole tyytyväinen.

    ....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


laihduttaa kirjoitti:

Olenpa tyytyväinen siitä, ettei mun tarvitse laihduttaa. Miksi ette voi olla tyytyväisiä sellaisina kuin olette? Minä ainakin olen.

Jos sitten on pakko laihduttaa, muuttakaa ruokavalionne oikeasti eikä vaan viikoksi tai kahdeksi. Syökää vähän - miksi pitäisi koko ajan ahtaa napaan jotain? Elimistö voi paremmin, jos se saa vain juuri nippa nappa tarvitsemansa energiamäärän.

Pusuja ja haleja ja kaunista kevättä kaikille! Olette kauniita!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu