Naamiaisasu :(

Iloisa

Heipsan,

olisi naamiaiset, elokuva-aiheiset sellaiset, tässä edessä ja haluaisin mennä Marilyninä. Ongelmahan on tietysti se, että kaikkien löytämieni Marilyn-hameiden koot loppuu 38, kun tarvitsisin asun kokoa 52... Mikä avuksi? Saa ehdottaa jotakin muutakin hahmoa, ottaisin niitäkin ehdotuksia mielelläni vastaan. Kauhean vaikeata pukeutua miksikään, varsinkin kun ei ole itse Hollywood-mitoissa :/

9

15920

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Oletko katsonut www.punanaamio.fi?
      Siellä on jonkinverran myös xl-asuja, ei tietenkään yhtä paljon kuin pienempiä kokoja, mutta jonkin verran löytyy.
      Osa xl-asuistakin on hiukan pienemmän mallisia, mutta löytyy sieltä isollekin ihmiselle mahtuvia.
      xl-asuista löytyi mm. Marilyn, Lumikki yms, en sitten tiedä minkä kokoisia ne ovat.

      • Iloisa

        En tiedä uskallanko tilata, kun ei tiedä tarkkaa kokoa. Joskus XL-koko on XL-koko ja vain harvoin myös XXL-koko.. Vitsit.. Kattelin googlella ja Jenkkilässä olis, jälleen kerran, vaikka kuinka paljon kaikkea kivaa tarjolla.


      • abiriehaan
        Iloisa kirjoitti:

        En tiedä uskallanko tilata, kun ei tiedä tarkkaa kokoa. Joskus XL-koko on XL-koko ja vain harvoin myös XXL-koko.. Vitsit.. Kattelin googlella ja Jenkkilässä olis, jälleen kerran, vaikka kuinka paljon kaikkea kivaa tarjolla.

        itselleni tuolta Punanaamiosta merirosvoasun. Normaalikoko mahtui päälleni, vaikka käytän kokoa 46/48. Ongelma on pikemminkin pituus - osa vaatteista kun taitaa tulla jostain etelästä missä keskipituus on 160cm ympärillä, minä olen 173cm ja merirosvoasu olisi peittänyt hädintuskin pakarat, vaikka kuvassa mallilla se yltää melkein polviin..

        Eli taatusti menee se XL-koko sinulle leveydestä ainakin. Itse käytin merkkariasussa mustia trumpettihousuja, ja ostin lisäksi miekan ja silmälapun, ja kiharsin hiukseni :D Ja hienolta näytin!


    • Kukkanen

      Oliko Marilynin asu kiva? Mulla samanlainen onkelma ku sulla.. Naamiaisten teemana ois vaan villieläimet. Olen kokoa 52/54. Kävin tuossa osoitteessa punanaamio.fi, siellä ois joku tiikeri ja leijona ollu mut jotenki en niist tykänny.. Muuten ois kyl ollu muihin aiheisiin liittyen kivoja :) Oisin valmis vaik vähä ompelee ku sais vaan jonku idean..

      • katsonut

        Katsopa www.pilailupuoti.fi
        Siellä on kivoja vaatteita myös, eikä pahanhintaisia. Niitähän on useammalla paikkakunnallakin.


    • mieleen

      jossakin keskustelupalstalla oli marilynin mitat(vyötärö, lanne, rinnaymp ym) ja kaikki muut paitti rinnan ympärys oli mulla tasan samat..ei taas liittyny yhtään :D onneksi vappu on taas kohta nii saa vetää jotku kivat vaatteet päälle ja lähteä baariin heilumaan x)

    • Sumppi-Ruusa

      ....asun vai voisitko ajatella vuokraavasi sen ?
      Silloin mahdollisuudet lisääntyisivät....

      Esim. kannattaisi ottaa yhteyttä teattereiden pukuvuokraamoihin, (jos mahdollista), ja käydä niissä tutkailemassa mahdollisuuksia.

      Tuli vaan mieleen....

      • Iloisa

        Ok, lähistöllä taitaakin olla eräs pukuvuokraamo.. Luulisi että niillä olisi jotain edullista ja isokokoistakin.

        Enää vaan pitää keksiä että minkälainen stara olisi :)


      • Sumppi-Ruusa
        Iloisa kirjoitti:

        Ok, lähistöllä taitaakin olla eräs pukuvuokraamo.. Luulisi että niillä olisi jotain edullista ja isokokoistakin.

        Enää vaan pitää keksiä että minkälainen stara olisi :)

        ....tässäkin olisi aika metka naamiaisasu.

        Tarvitsee vaan omata aika ripaus pelimannihenkeä...

        http://www.huuto.net/fi/showitem.php3?itemid=30805179


        Huuto.netistä voit muutenkin tehdä löytöjä. Hakusanoja voisi olla vaikka:
        naamiais*
        naamio*
        penkkari*
        potkiais*
        pukujuh*


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      44
      5805
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      45
      5305
    3. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      48
      3698
    4. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      3653
    5. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      90
      3231
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      3126
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      59
      2874
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      57
      2730
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      53
      2380
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      38
      1834
    Aihe