bruce bruce

tuli tosta maidenistä mieleen että bruce dickinson on onnistunut mahtavasti soolourallaan...ehkä paras soolo artisti ozzyn jälkeen..vaikka maiden lempibändi onkin,niin kyllä pakko myöntää että ozzya paremmin kukaan ei oo sooloillut..ja rip..randylle..kuoli liian nuorena..huippukitaristi..
4429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Dio ehkä, tai sitten ei sooloili, tai ei sooloillut paremmin ;)

Äänestä

mulla halfordin ja ozzyn soolot on kolissut parhaiten. brucellakin on kyllä hyviä levyjä.

Äänestä
  • Siis tyhmä kysmys!! Mitä Halfordin sooloja kannattaisi ostaa?? Jos on vanha priest-fani eikä ole tutustunut Rob8in tuotantoon.

    Äänestä

  • King Kobra kirjoitti:

    Siis tyhmä kysmys!! Mitä Halfordin sooloja kannattaisi ostaa?? Jos on vanha priest-fani eikä ole tutustunut Rob8in tuotantoon.

    Tässä mielestäni parhaat:

    Halford: Live Insurrection
    Fight: War of Words
    Halford: Resurrection
    Halford: Crucible

    Nuo kaikki on aika pirun hyviä. Aivan helvetin hyviä bootleggejä on myös saatavilla. Mm Rock in Rio 2001 DVD. Aloita vaikka menemällä osoitteeseen

    http://www.robhalford.com/

    Ja kuuntele tuota live levyä. Sivun uudelleen lataamalla vaihtuu aina biisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lyon... kirjoitti:

tuli tosta maidenistä mieleen että bruce dickinson on onnistunut mahtavasti soolourallaan...ehkä paras soolo artisti ozzyn jälkeen..vaikka maiden lempibändi onkin,niin kyllä pakko myöntää että ozzya paremmin kukaan ei oo sooloillut..ja rip..randylle..kuoli liian nuorena..huippukitaristi..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu