tänään viihde uutisissa sanottiin että vain pieni määrä uskoo lordin pääsyn edes 20-parhaan joukoon.mitäs mieltä siitä pitäis olla.
tilastot puhuu
mies 35
7376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miksi tämäkään vuosi olisi poikkeus? Suomi on yleensä jäänyt aina viimeisten joukkoon ja useamman kerran ilman ainuttakaan pistettä. Joten ei enää jaksa "masentaa" tieto siitä että suomi ei tänäkään vuonna "ehkä" menesty ;)
Tuskin maailma siihen loppuu, jos ei Lordi pääse 20 parhaan joukkoon. Sou not.
Eiväthän suomalaisten mielipiteet mitään ratkaise, kun emme itseämme saa äänestää ;) Kuuden viikon päästä se nähdään, loppuu tälläkin palstalla hillitön valitus ja siirrytään jälkitappeluihin xD
Tää keskustelu täällä näyttää menevän jo ihan pelleilyksi! ;P
Mitähän se mahtaa olla sitten kuuden viikon päästä, huh huh!
Kyllähän se olisi kivaa jos Lordi pärjäisi mutta se on kokonaan muiden maiden äänestäjien varassa ja piste.
Pieni määrä... suomalaisista? Siinä tapauksessa onneksi oman maan kappaletta ei saa äänestää. Ja eikö 20 parhaas sakkiin sijoittuminen tarkoittaisi kuitenkin finaalipaikkaa? Jos karsinnasta pääsee finaaliin, on melkein taattu paikka kärkikymmenikössä. Se on edellisvuosilta opittu.
Lapponiaa pidettiin aikoinaan varmana kärkikolmikkoon sijoittujana, voittoakin lupailtiin kisojen alla. Se menestystarina jäikin sitten siihen, ei "ihan" kärkeen päästy silloinkaan.
Yleensä nuo ennakkokyselyt kusevat ja pahasti, eli ehkä tuo on vaan hyvä, ettei olla ennakkoykkösiä.
Eikäs se viihdeuutisten arvostelu ollut 5 portainen iis 1-5. 30% antoi 1 eli ei usko että lordi menisi finaaliin, ja 11% uskoo lordin voittoon eli antoi 5. Loput 58% oli jotain tuolta väliltä 2epäilen-3saattaamenestyä-4pääseefinaaliin.
it is a calm before the storm
as time stands still
we are cornering your forces
time is right to end this game
your regime of terror
on your knees you pray for your god
death you shall face
armed with desert eagles we advance
your fate was sealed ages ago
bloodthirsty, no fear, will to kill
davastate, annihilate, exterminate!
livestock runs away with fear
as your camps are burning
we have come to erase the crux
where it all begin
on your knees you shall die
with 50mm piercings
your filthy brothers are dying
horrified you watch this slaughter
full of hate, no regrets, born to kill
devastate, annihilate, exterminate
this is the final holocaust
end of your kind
no one survives
for we have the weapons
to tame your bastard lands
no one survives coming attacks
your pristine sisters are molested
after raping all of them we shoot them dead
we shall walk on the ruins of your world
and we feel pride and honour
we have done the cleansing well
like it was ordered
not a single soul of your kin
can carry on your work
exquisite, refined men of steel
devastate, annihilate, exterminate
this is the final holocaust
end of your kind
no one survives
for we have the weapons to tame your bastard lands
nuclear mushrooms, the final solution