Te pienikokoiset, jotka tuskailette liian suurien housujen kanssa, katsastakaapas Mexx:in housut. Tänään huomasin shoppaillessani, että Mexx:illä pienin housukoko on 32. Näin ihania ja tyylikkäitä suoria housuja, ei mitään tätimallia vaan mm. nuorekkailla ja erikoisilla takataskuilla. Housujen materiaali näytti olevan paljon laadukkaamman oloista kuin esim. ONLY:llä tai h&m:llä. Hinta taisi pyöriä 70 euron maissa.
mexx:illä pieniä kokoja!
pätkä tyyliniekka
41524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
missäs toi mexx sitten onkaan?
Mexxillä ei taida olla omaa myymälää, vaan sitä myydään esim. tavarataloissa. Ainakin Stokkalla ja Aleksi 13:ssa. En muista onko Sokoksella.
Mutta MEXX:inkin koko 32 on liian suuri. Siedettävä kyllä, mutta vähän liian löysä. Lahkeet piti taas tietysti lyhentää.
Joo, tuo lahkeiden pituus on kyllä tässäkin reilun 150 cm:n varressa melkoinen ongelma. Ja itsekin joudun usein pienennyttämään vielä 32 kokoisiakin housuja. Mutta siitä koosta on kuitenkin helpompi pienennyttää, kuin koosta 34.
Ja Mexxiähän todellakin myydään tavarataloissa. Sokoksesta en tiedä, mutta ainakin Stockmannilla. On muuten löytynyt fiksuja, nuorekkaita ja pienikokoisia paitapuseroitakin. Ihanaa kun voi pukeutua töihin tyylikkäästi, eikä paitiksen olkasaumat valu puoleen väliin käsivartta.