Mulla on kuvalla varustettu profiili, mutta naiset ei jostain syystä innostu. Olen sitten liian ruma tai komea? Tosin olen saanut pari viestiä naisilta. "Onnea bittimelskeisiin" ja "toivottavasti löydät naisesi?" En oikein tiedä mitä noi tarkoittaa?
Olisko hirvee synti tehdä toinen profiili ilman kuvaa ja jos pääsee kirjoittelemaan naisille, sitten jos tulee kuvanpaljastus hetki niin sanoo että mulla on tuolla kuvallinen profiili?
Olisko hirvee synti tehdä toinen profiili ilman kuvaa ja jos pääsee kirjoittelemaan naisille, sitten jos tulee kuvanpaljastus hetki niin sanoo että mulla on tuolla kuvallinen profiili?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Enpä suosittelis tekemään kahta profiilia.
Siinä vaiheessa kun ilmoittaisit uudelle tuttavuudelle, että sulla on toinenkin profiili ,
antaisit hieman epäluotettavan ja kyseenalaisen
kuvan itsestäs. Rehellisyys on tärkeimpiä asioita mitä nainen mieheltä odottaa.
Vastasin kerran yhden miehen kuvalliseen profiiliin, vaikkei se mies kuvansa perusteella kovin kaksiselta vaikuttanutkaan. Kirjoiteltiin ja tavattiin. Mies olikin livenä paljon puoleensavetävämpi ja komeampi kuin siinä kuvassa. Sillä menee varmaan monet mahdollisuudet ohi, kun pitää huonoa kuvaa profiilissaan. Jos sulla ei ole todella hyvää kuvaa itsestäs, laita mielummin kuvaton profiili.
Olen miettinyt että jos poistais tämän nykyisen profiilin ja laittais ihan kuvattoman tilalle uudella nikillä. Pitää kattoo vähän aikaa...
jos kokeilet?
Kahta profiiliako? Ei kait siinä muuta paitsi että voi saada huijarinleiman kun on kuvat ja kaikki esillä. Tekis toki mieli laittaa se kuvaton profiili ja ottaa pois sitten tuo kuvallinen jos mukava nainen osuu kohdalle ;)
laita siihen toiseen kuvaa. Mutta kirjoita oikein kiva profiili! Pakkoko sun on sitä kertoa kenellekään- ethän sinä mitään pahaa ole tekemässä, poikakulta!
Pidetään salaisuus meidän kesken ja kerro sitten kuinka kävi. :D
enemmän kalaa tulee. Saattaa vaan sitten olla enemmän särkiäkin poislaskettavaksi...
Pitää kokeilla tuota.
Heh! Sitten ollaan pulassa jos sama nainen sattuu kirjoittamaan kummallekkin profiilille. Toivottavasti ymmärtää ;)
Sitten: et tietenkään vastaa molemmista.
Ja jos hän on kirjoittanut kahdella eri profiililla niin, ettet tunnista häntä, niin sittenhän te olette samassa veneessä!
Taitaaa olla paras, että käyt kysymässä SaNainen-tädiltä neuvoa ennen kuin teet yhtään siirtoa!
:D