Niin sellasta kysysin, et kun oon kuullu et kulma parantus paremmmin renkaalla kun tapilla, mihin tämä perustuu? Kun nyt oon kuullu vähän erikantasia vastauksia, mitä täällä sanotte tähän? Omaa kokemusta?
Tuhannen kerran kulmasta..
Razie
3362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No mitä oon kuullu niin paremmin tapilla, koska rengashan on vähän eri muotoinenkin. Itellä ei kyllä kulmalävistystä oo, muita kylläkin ja tappi on yleensä ollut mulla joka lävistyksessä se ykkösvaihtoehto.
kulma parantuu ehkä hieman paremmin tapilla, koska se ei heilu, tartu vaatteisiin jne niin helposti, mutta sitten taas ihan rehellisesti niillä ole paljon mitään eroa.
jännää kun lävistys liikkeessä taas kaverille sanottiin et ota rengas koska se olis parempi parantumaan vaikka kaveri halus tapin, siis saihans e ite päättää loppujen lopuks mut suositus oli kuitenki.. vaikka toiset lävistäjät on taas tapin kannalla ..