miten voin muutta mp3 tiedostoja vaikka aac,mp4 tiedostoiksi? vai voiko kuinkaan??
miten muuttaa mp3 tiedostoja???
idiootti
4643
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Google löytää sinulle sen! Laita hakusanaksi vaikkapa MP3 to AAC converter ja MP3 to MP4 converter. Käsittääkseni iTunes muuttaa MP3 AAC muotoon (jos oikein muistan). Eli senkin voit hakea mikäli ei ole. Se siis on musiikkisoitin.
Oleppa hyvä.
Häviöllisesti pakattujen formaattien konvertointi erilaisiksi häviöllisesti pakatuiksi formaateiksi huonontaa äänitteen laatua. Kannattaa aina aloittaa pakkaaminen mahdollisimman suuresta tiedostokoosta, esim. cd:ltä.
Jotkut ripperit pystyy muuntamaan formaatilta toiselle. Eräs sellainen on Easy CD-DA Extractor. Tosin laatu kärsii aina kun muutetaan toiselta häviölliseltä toiselle häviölliselle. Kannattaa aina mikäli mahdollista ripata cd:ltä suoraan haluttuun formaattiin. Tuolla Easy CD-DA Extractorilla onnistuu sekin.
En tiedä millaisa ohjelmia käytät, mutta kokemuksesta ja mp3:n suur käyttäjänä tiedän että asiaan on ainakin yksi helppo tie ja se tie on niinkin yksinkertainen kuin i-tunes.
I kääntää formaattii ihan kätevästi. Totesin itse muuten laadusta seuraavaa, koskien i:tä.
Kun käännän normaalin cd formaatin i:lle, niin vaikka lasken sen tarkkuuden tai miksi kukin sitä kutsuu noin 50 huitelle, on ääni edelleen niin hyvää että sitä kehtaa kuunnella. Pudotus ei ole valtaisa, mutta siirrettäessä musiikkia sitten rompulle, on pienikin säästö ihan yes.