alproxissa laktoosia?

niin onko alproxisa laktoosia`? entä onko cipralexissa laktoosia`?itsellä on laktoosiintoleranssi...?!olen syönyt noita jo jonku aikaa
1106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

niin se lukee pakkausselosteessa, joka tulee jokaisen lääkkeen mukana.
Alproxissa on kyllä laktoosia, mutta vain muutamia kymmeniä milligrammoja. Tämä vastaa paria teelusikallista HYLA-maitoa, eli todella pientä määrää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laktoosiintoleranssi`! kirjoitti:

niin onko alproxisa laktoosia`? entä onko cipralexissa laktoosia`?itsellä on laktoosiintoleranssi...?!olen syönyt noita jo jonku aikaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu