buranaa lentokoneessa

Saako buranaa ottaa matkatavaroissa lentokoneeseen, yhden paketin? Päätin tarkistaa, koska olen kuullut että lääkkeiden kanssa on tiukat rajoitukset. Montako päivää peräkkäin buranaa saa ottaa (kipulääkkeitä yleensäkin)?
2832
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ajattelitko luottaa täältä saamiisi vastauksiisi?!?! (onko tämä joku asiantuntijapalsta??). Vai kannattaisiko kysyä esim. suoraan lentoyhtiöltä ? Miksi IHMEESSÄ ei saisi ottaa Buranaa ?????? Vähän järkeä ja reippautta kehiin, kiitos!

Äänestä

Matkalle otettaviin reseptilääkkeisiin täytyy olla voimassa oleva repepti mukana. Burana ei ole reseptilääke.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minävain_ kirjoitti:

Saako buranaa ottaa matkatavaroissa lentokoneeseen, yhden paketin? Päätin tarkistaa, koska olen kuullut että lääkkeiden kanssa on tiukat rajoitukset. Montako päivää peräkkäin buranaa saa ottaa (kipulääkkeitä yleensäkin)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu