Matti Vanhanen on vuoden aikana lomaillut yli 50,000 euron arvosta veronmaksajien rahoilla.
Tämä on sitä KEPUlaisuutta tyypillisimmillään. Itselle kahmitaan etuja valtion piikkiin, mutta valtakunta päästetään rappiolle.
Miten kauan isänmaan pitää vielä kestää tätä mannertenvvälistä nahjusta Matti Vanhasta?
Vanhasen lomat kalliita veronmaksajalle
5
180
Vastaukset 5
- Kana
Känä kaipailee ihailemaansa Pohjois-Koreaan, jossa matkustelu ulkomaille ei ole kovin tavallista. Eikö ole Känä oikeasti ihan kiva, että kaltaisesi maanpetturit epäonnistuivat vallankumousyrityksissään?
Jos Koreoista pitää valita, ihannemaa on Etelä-Korea, joka on Aasian maista yksi nopeimmin kehittyvistä. Olen aikoinaan tehnyt paljon maassa kauppaa investointihyödykkeistä.
Todellinen ihannemaani on kuitenkin Etelä-Afrikka. Valitettavasti maa on kehittynyt hiukan huonoon suuntaan viime vuosina.- otsikossa kysymys
Känä kirjoitti:
Jos Koreoista pitää valita, ihannemaa on Etelä-Korea, joka on Aasian maista yksi nopeimmin kehittyvistä. Olen aikoinaan tehnyt paljon maassa kauppaa investointihyödykkeistä.
Todellinen ihannemaani on kuitenkin Etelä-Afrikka. Valitettavasti maa on kehittynyt hiukan huonoon suuntaan viime vuosina.???
otsikossa kysymys kirjoitti:
???
Apartheidin aikana jotkut asiat olivat paremmin kuin nykyään. Erityisesti rikollisuus on noista ajoista kasvanut dramaattisesti.
Etelä-Afrikan ongelma on se, että Mandelan aikana mustat saivat rotunsa perusteella kiintiöpaikkoja erilaisten yrityksien hallintoon. Kiintiöpaikat täytettiin vähään samaan tapaan kuin KEPUn tekemät poliittiset virkanimitykset. Substanssille ei pantu painoa. Tästä on seurannut ongelmia.
Suosittelen kaikille muuten tutustumista Cape Towniin ja sen ympäristöön. Se on todella hienoa seutua.
- vasemmisto-kokkare
olet kunniaksi Kokoomukselle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135875En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56503
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34478Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää121465Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni24435