Tällaista

Treffit on sovittu naisen kanssa, joka on käynyt treffeillä 20 miehen kanssa ja valittaa, että miehet ovat vain seksin perässä ja pelimiehiä. Onko tuollaisessa naisessa toivoa? Eli miehet on harrastanu sen kanssa seksiä ja sitten häipyneet. Kannattaako minun tyytyä tuollaiseen tapaukseen?
5648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

hiukan yksinkertainen. No ne miehen putkiaivot, on ne aika toivottomat, ei voi mitään. Tyhmälle on turha selittää.

Äänestä

Minäkin samaa aina valitan. Eikä se tarkoita sitä, että olisin niitten kaikkien kanssa sänkyyn loikannut.

Hmmm... oliskohan yks jääny välistä pois;-))

Käytä nyt hyvä mies järkeä!

Äänestä

Hienoa päättelykykyä osoittaa tuo, että jos tyttö sanoo että miehet on seksin perässä, tarkoittaa muka että tyttö on niiden kanssa harrastanutkin sitä seksiä.

Ettei voisi olla kuule poika niinkin, että tyttö on käynyt katsomassa näitä treffeiltä löytyviä tarjokkaita yhtä toisensa perään ja havainnut heidät epäsopiviksi.

Ja tyttö jatkaa etsintää ja treffailua toivoen, että jossain olisi se kiva hyvä mies hänelle. Sehän voi olla vaikka juuri sinä. Mitä "tyytymistä" siinä on, voi olla vaikka elämäsi onnenpotku! Toivoa on, treffeille vaan! Mutta muista käyttäytyä :o)

Äänestä

Yleensä tuollaset naiset on täys valehtelojoita.
He eivät itse pysty sitoutumaan kehenkään eivätkä osaa sanoa ei meihelle joka uppoutuu jo hänen pöksyihinsä.

Olen kuullut naisten suusta elämäni aikana mitä ihmeellisempiä selityksiä mitä ihmeellisempiin asioihin. Lähes aina paskapuheita.

Unohda se tytsi ja etsi toinen tilalle.

"mätä omena pois korista"

Äänestä
  • Mikset sinä voisi hänelle näyttää että on olemassa myös miehiä jotka eivät ole seksin perässä heti, vaan haluavat ensin tutustua kunnolla ja oppia tuntemaan toista. Ole sinä hänelle esimerkkinä niin hän näkee ettei kaikki miehet ole samanlaisia paskoja, että löytyy myös niitä jotka arvostaa naisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tero333 kirjoitti:

Treffit on sovittu naisen kanssa, joka on käynyt treffeillä 20 miehen kanssa ja valittaa, että miehet ovat vain seksin perässä ja pelimiehiä. Onko tuollaisessa naisessa toivoa? Eli miehet on harrastanu sen kanssa seksiä ja sitten häipyneet. Kannattaako minun tyytyä tuollaiseen tapaukseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu