Teille nuoret miehet

Mikäli haluatte vielä nelikymppisenäkin katsella
viehkeää vaimoa niin seuraavat seikat alle parikymppisestä naisesta kannattaa tsekata.
-älä ota iso tissistä koska ne alkaa roikkumaan
ja todennäköisyys lihomiseen on suuri
Näyttää nopeasti tätimäiseltä tantalta.
Esim sellaiset Jasmin tyyliset unohda.
Liian nuori näyttää liian kypsältä.
-tytön äidin ulkonäköä kannattaa katsoa.
-Se lapsellisemman näköinen tyttö on
hyvä vaihtoehto vaikka eipä nyt kiinnostaisikaan.
Sellainen pienirintainen ja tyttömäinen.
Huomaamattomin.

Joku kiutenkin poimii ne helmet ennemmin tai myöhemmin.
Kokemusta on.
101512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei elämänkumppania ensisijaisesti ulkonäön perusteella kannata valita.

Viis viehkeydestä jos luonne on kohdallaan ja valitsemansa henkilön kanssa pystyy elämään.

Lapsekkaan kauniin näköisen, mutta tyhmän ja osaamattoman naisen kanssa eläminen olisi helvettiä.

Nimim. "kokemusta on"

Äänestä

Tuohon voisi vielä lisätä että jos parikymppisenä ei ole hanuri levinnyt niin ei todennäköisesti leviäkään joten jos malttaa odotella siihen ja katella sitte.

Äänestä
  • melkein kaikki naiset.

    Äänestä

Vanhetessa isorintainen nainen muuttuu yhä enemmän äitimäisen näköiseksi. Eikö se ole hyvä asia niille miehille, jotka tietoisesti hakevat äiti-tyyppejä vaimoikseen? Minusta tuo sinun esitys oli epälooginen! Tai sitten minä rakastuneena en osaa ajatella järkevästi.:D

ps. Minun äitini on vieläkin nuoren tytön mitoissa vaikka ikää on jo paljon. Kiitos tyttömäisen ruumiin rakenteen ja ahkeran liikunnan.:)

Äänestä

Ei ne isot rinnat välttämättä rupea roikkumaan, jos tajuaa jumpata ja pitää sopivia liivejä. Miksi muka isotissiset lihoo helpommin? Enpä usko.

No omapa on ongelmasi.

Äänestä

Eipä näitä juttuja tajunnut silloin 20 v.

Äänestä

olisit nainen ja kävisit uimahallin suihkutiloissa, huomaisit, että rintojen riippuvuus ei ole koosta kiinni. Enemmän vaikuttaa mm. imetys ja perimä.
Toiseksi, naisen onnellisuus ja ulkonäöstä huolehtiminen kulkevat käsi kädessä. Jos nainen on onnellisessa liitossa ja tuntee olevansa rakastettu ja hyväksytty, hän näyttää hyvältä ja pitää huolen linjoistaan vielä vanhanakin, aivan kuin myös mies.
Siksi kannattaa ensin katsoa peiliin ja miettiä, kykeneekö rakastamaan ketään ja millä tavoin se tulee vaikuttamaan hänen ja sinun ulkonäköösi. Siksi sinun kaltaistesi kohtalo on ruma nainen.

Äänestä

Herra esittää aika syvällistä pohdintaa... selkeästi monen vuoden pitkäjänteisen tutkimustyön tulosta :)
Siis kaikki 20 v naiset muistattehan nyt jättää ne kaljasta ja makkarasta tykkäävät miehenne, 20 vuoden päästä katselette kaljamamahaista plösöä, jonka aivosolut ovat vähentyneet ja vehje ei toimi. Lisäksi tärkeää on tarkistakaa montako karvaa päässä kasvaa ettette VAAN joudu riutumaan kaljuuntuneen miehen kanssa.

Eiköhän me kaikki sukupuolesta riippumatta rupsahdeta yhdessä ja opetella nauttimaan toisen riippurinnoista ja toisen kaljamahasta, jookos?

Äänestä

tekstiä...

Äänestä

Kymmenen vuotta on mennyt. Pienet rinnat on muuttunut isoiksi parin lapsen myötä. En voi yhtyä mielipiteisiisi, sillä naisestani on tullut nainen isolla n:llä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vaimon valinta kirjoitti:

Mikäli haluatte vielä nelikymppisenäkin katsella
viehkeää vaimoa niin seuraavat seikat alle parikymppisestä naisesta kannattaa tsekata.
-älä ota iso tissistä koska ne alkaa roikkumaan
ja todennäköisyys lihomiseen on suuri
Näyttää nopeasti tätimäiseltä tantalta.
Esim sellaiset Jasmin tyyliset unohda.
Liian nuori näyttää liian kypsältä.
-tytön äidin ulkonäköä kannattaa katsoa.
-Se lapsellisemman näköinen tyttö on
hyvä vaihtoehto vaikka eipä nyt kiinnostaisikaan.
Sellainen pienirintainen ja tyttömäinen.
Huomaamattomin.

Joku kiutenkin poimii ne helmet ennemmin tai myöhemmin.
Kokemusta on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu