oon syönyt 5 laattaa pillereitä ja seksiä ei enää pysty harrastaa kun sattuu ihan kamalasti, kostun ihan normaalisti mut limakalvot tuntuu olevan ärtyneitä. Voiko tää olla ohimenevää vai auttaako merkin vaihto?:/ En haluais lopettaakaan, aknen takia.
Diane Nova ja ärtyneet limakalvot.
surullinen.
2414
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hei,
yksi minun ex. avopuolisoistani käytti samoja pillereitä aikoinaan (diane nova) ja oireet olivat just kuten kuvasit.
Akne kyllä helpotti, mutta eipähän seksistä tahtonut tulla mitään. Eli ne pillerit veivät akneen kuten myös seksihalut. Myöskään hän ei enää kostunut kunnolla ja se johtui vain ja ainoistaan kyseisistä pillereistä. E-pillerit vaikuttavat todella eri tavoin erihenkilöillä. tunnen myös muita naikkosia mitkä popsovat samoja pillereitä ja seksi sujuu heiltä kuin sukkien laitto konsanaan, joten suosittelen harkitsemaan pillereiden vaihtoa tai muuten seurusteluelämäsi kärsii.
diane novaa ensin 5vuotta. ei ollut mitään ongelmia.paitsi kun lopetin pillerit raskauden vuoksi sain hirvittän aknen. nyt kun aloin taas syömään niitä.(noin 4kk sitten ) huomaan ettei minulla ole minkäänlaisia haluja.ajatuskin seksistä etoo tosi pahasti...