Wanted: German man

Germans Have the Highest European IQ ja Italians have higher IQs than Finns.


PS This was confined to Euuropean countries, danke.
131015
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Berlusconi ja Hitleri, siinä viisaita miehiä.

Äänestä
  • itävaltalainen syntyperältään.

    Äänestä

  • oli kyllä kirjoitti:

    itävaltalainen syntyperältään.

    Siinä tutkimuksessa itävaltalaisten ÄO oli sama kuin saksalaisten ja italialaisten, eli 102.

    Äänestä

Matti Vanhanen bikause he is HOT!!!!!!!!

Äänestä

kysyttiinkö minua?

Äänestä

Kuulin tuosta tutkimuksesta, mutten kuollaksenikaan muista sitä tärkeintä; oliko ruotsalaisten keskimääräinen äo korkeampi kuin suomalaisten?

Äänestä
  • Lynnin ja Vanhasen tutkimuksen mukaan ruotsalaisten ÄO on 101 ja suomalaisten 97.

    Korkein ÄO kaikista tutkituista kansoista oli hongkongilaisilla (107) ja matalin päiväntasaajan guinealaisilla (59).

    Äänestä

  • Kolli Kellinen kirjoitti:

    Lynnin ja Vanhasen tutkimuksen mukaan ruotsalaisten ÄO on 101 ja suomalaisten 97.

    Korkein ÄO kaikista tutkituista kansoista oli hongkongilaisilla (107) ja matalin päiväntasaajan guinealaisilla (59).

    Tosin tuo ero on niin pieni että senhän voi luonnollisesti laittaa virhemarginaalin syyksi :D

    Lievää säälipoikasta tunnen noita guinealaisia kohtaan... Tuo honkkarilaisten korkea äo ei taas yllätä yhtään.

    Äänestä

Jos kirjoittaa englanniksi suomalaiseen portaaliin etsiessään italialaista tai saksalaista miestä, niin ei sitä kovin älykkääksi touhuksi voi kutsua. Ajattelitko, että pieni järjenripaus tarttuisi sinunkin pieneen päähäsi?

Ps.Minäkin haluaisin voittaa lotossa tänään. Joo, ja olla astronautti tai aivokirurgi...

Äänestä

Mikähän huuhaa-tutkimus tuokin oli?

Minä kerron sinulle, minkälaisia saksalaiset ovat: rahanahneita ja kontrollifriikkejä.

Italialaiset ovat:

laiskahkoja ja "vähemmän rehellisiä"

Äänestä

saksalaista tai italialaista naista, jos kerran suomalaisten äo on niin alhainen;)

Mitähän iloa siitä korkeasta älykkyysosamäärästä mahtaa olla parisuhteessa. Käsittääkseni äo-mittareilla mitataan etupäässä matemaattis-loogista päättelykykyä, jolla ei taida parisuhteessa olla merkitystä. Tärkeämpää olisi sosiaalinen älykkyys, vaikka mahtaako suomalaiset siinäkään lajissa kovin korkealla olla.

Äänestä
  • joka karjuu minulle koko ajan "Achtung! Halt! Raus! Schnell!"

    Äänestä

Hanki Hongkongilainen mies, niillä on vielä korkeampi ÄO. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


or italian kirjoitti:

Germans Have the Highest European IQ ja Italians have higher IQs than Finns.


PS This was confined to Euuropean countries, danke.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu