Tuli vaan mieleen, että jos yhdysvaltoihin pääsen au-pairiksi, niin onko siellä kampaajalla käynti kuinka paljon halvempaa kuin täällä Suomessa?=)
parturit
apina
3558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hinnat vaihtelee samanlailla kuin Suomessakin. On hinnakkaita trendikampaamoita, mutta myös edullisempia. Mä kävin kerran tasoittaa hiuksiani ns. tavallisessa kampaamossa ja maksoin muistaakseni jotain n. $20 verran.
Samanlaatuisessa palvelussa USA on noin 60-75% halvempi.
Samaa patee moniin Euroopan maihin, esim. Englannissa alkaen 8 EUR perusleikkaus. 15 EUR kampaamossa saa jo menun eteensa ja saa valita esim. cappucinon "kampaamojuomaksi".
noh mun kampaamo reissut on ollut kuiteskin ihan tarpeeks kalliita mun pienelle budjetille. ja muistakaa vaikka ne ois taalla usassa halvempia, taytyy sun aina jattaa tippia pesijalle kuin myos leikkaajallekkin (ellei leikkaaja omista tata kampaamo paikkaa) etta siihen se halpuus sitten jaakin :D