Läski

Lähteekö läskit mahasta vasta viimeisenä kun laihduttaa?
2512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ne lähtee tasaisesti kaikkialta. Mutta jos sulla on läskiä eniten mahassa, niin se on tietenkin viimeinen paikka josta se läski lähtee pois. Siis tuntuu että se laihtuisi hitaammin, vaikka oikeasti läskiä on siinä vain enemmän kuin muualla.

Äänestä

Ensinnäkin, millään liikunnalla EI VOI laihduttaa läskiä paikallisesti. Läski sulaa tietyssä järjestyksessä siitä riippumatta, treenaako tiettyjä paikkoja enemmän kuin toisia. Naisilla läski lähtee yleensä ensin käsivarsista, sitten keskivartalosta ja vasta lopuksi reisistä ja pepusta. Vaikka tekisit 100 vatsista päivässä, et saa pyykkilautaavatsaa ennen kuin läski on sulanut lihasten päältä. MUTTA voit saada vatsan näyttämään pienemmältä tekemällä vatsa- ja selkälihasliikkeitä ja siten korjaamalla ryhtiä! ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maha pois kirjoitti:

Lähteekö läskit mahasta vasta viimeisenä kun laihduttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu