oikeasti ollutkaan olemassa, on kyllä todella surullista.
Vaihdan titteliä ja painun luostariin..........
Vaihdan titteliä ja painun luostariin..........
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
ole Maria Magdaleena, tee syntiä, nauti ja Jeesus armahtaa sinut.
Ensimmäisen askel synnin tielle tuottaa tuskaa.
Jätän ottamatta. Luostari kutsuu...............
Täällä netissä ainakin.
Olen ollut mukana siitä asti kun netin käyttäjien yleisin titteli oli tohtori ja selain oli NCSA mosaic.
Nettimiesten taso on kieltämättä laskenut, mutta kyllä täältä toisinaan bongaa ydinfyysikoita tai pankkiireita. Eivät ne itseään mainosta, mutta fiksun tunnistaa aika nopeasti puheitten perusteella.
omaksi tittelikseni?
Sen lisäksi että olen linnanneito?
Tarkastele käsialaa, jos siitä jotain selviäis.
Eli sen Wilhelm Ochamilaisen partaveitsi.
Eli veikkaisin jotain kirjastonhoitaja /kansakoulunopettaja /merkanttityylistä.
Ei kovin korkealle koulutettua muttei ihan sivistymätöntäkään, kun olet nettiin tiesi löytänyt.
Täysin ja totaalisesti.
Ei sulla sitä älykkyyttä/tunnistuskykyä tainnut ollakaan....
Työ ja tyyli ei aina lyö yhteen.
Hämmästyisit......
Kun en muusta tiedä, oletan että ihmiset ovat keskimäärin keskinkertaisia.
Itse taidan olla tuolla viiden sigman paikkeilla. Jos katsot olevasi samanlainen, olen erittäin kiinnostunut tutustumaan.
Muille lukijoille: sigma on keskihajonta.
Jotta pääsee neljän sigman päähan keskiarvosta, pitää olla tosi hyvä. Tunnen yhden viiden sigman ihmisen, se oli Time-lehden "100-vaikuttajaa"-listalla. Ja yhden kuuden sigman ihmisen, se sai nobelin.
Your milege may vary, kaikki täällä ei ole niin kurjaa kuin miltä näyttää. Ja naiselle vaseliinipurkki paikkaa monet luonnehäiröt... *LOL*
Veteraani?
Onkohan luostarissa vierailuajat, vai tulenko katsomaan sinua vanhainkotiin?
Sigmojen mukaan menee, jos olet vähemmän kuin kahden sigman päässä keskiarvosta niin olen kohtelias ja tarjoan leivoskahvit.
Jos on kolme tai neljä sigmaa niin yritän päästä housuihin.
Viidellä tai kuudella sigmalla teen mitä on tarpeen, vaikka se ei itseä erityisesti miellyttäisi.
Joo, voisin kertoa juttuja netin alkuajoista, jos ne kiinnostavat. Ja itsesensuuri iski, en viitsi heittää herjaa luostarin ja bordellin eroista...
Kaikella hyvällä siis, tuskin haluaisit tavata minua vaikka olisi kunnon kyydit luvassa. Siis enemmän kuin minä voin toivoa. :-)
Tämä nyt on aika helppoa kun sen ymmärtää...
on ihan totaalisen hanskassa, vaikka ei liitykään siihen mitä teen. Itse asiassa aika hämmästyttävän hyvin, nyt kun aloin miettimään.
Luostari- ja bordellivitsejä sen sijaan luen mielelläni, tosin en ehkä enää tälle illalle.
Taidan valitettavasti olla sigma-asteikkosi ulottumattomissa. Kun en edes ymmärrä, miksi keskiasteikolla olevat kiinnostavat sinua seksuaalisesti eniten. Tai aavistan, mutta en jaksa kirjoittaa teoriaani nyt tähän....
Ja vielä, olen törmännyt tähän nettiveteraani-jutusteluusi täällä aiemminkin.
En todellakaan ole mainostanut tekemisiäni, jos olet jutellut jonkun kanssa niin se on ollut yksi puolesta tusinasta tutusta tai feikki.
Kaikki alkuaikojen ihmiset tuntevat toisensa.
Eikä alle 3sigman naiset todellakaan kiinnosta, ne älykkäämmät kiinnostavat.
Sinussa voisi olla ainesta, ainakin keskusteluun.
Kumpi tuo morapuukot?
(selvennykseksi, täällä puhuu täysjärkinen nettiveteraani joka ei pelkää enää juuri mitään)
Ja IP-osoitteesta saa selville kuka olen, jos se jotakin kiinnostaa. Tämä on kiinteä linja.
En ole koskaan jutellut kanssasi, vain silmäillyt ohimennen samantyyppisen tekstin...
Kai se oli sitten joku muu.
Kyllä minussa on ainesta, mutta sen aineksen vastapainoksi kaipaan jotain muuta.
En ole kiinnostunut IP-osoitteestasi.
Hyvät päivänjatkot!
Lähden tutustumaan tähän uuteen "kotiini"....
Huivi muuten vähän kiristää päätä....
Et vain ole törmännyt. ;)
ajattelit olevasi juuri se Prinssi?
Odottelen tässä juuri kyytiä luostariin muuten...
Pitkä matka edessä....ja vielä yötä vasten.
juuri sinun Prinssisi, mutta voin vakuuttaa, että meitä on jäljellä. Meitä on vain vaikea löytää -
...prinssejä! Voi on, ja niin ihania onkin. Omalle kohdalleni osui yksi melko yllättäen, juuri niin kuin saduissa tapahtuu. Niin että älä vielä luovu toivosta, vaikka joku heistä olisikin juuri muuttunut sammakoksi suudeltuasi häntä. ;-)
Onko prinsseillä jossain oma piilopaikka?
Ja jos niin miksi?
Ja oikeat prinssit tunnistaa muuten suudelmasta.
Ps. Tämä luostarielämä on kyllä aika karua.
Mahdanko edes kestää koeaikaa loppuun saakka?
Luostarissa olen ja sitten sanot, että tuolla ulkomaailmassa kulkee jossain oikeita prinssejä!
Teinkö sittenkin väärän valinnan?
Olen vähän neuvoton nyt, en haluaisi tämän päätökseni takia kuitenkaan menettää kasvojani.
Täällä muuten on aika monta muutakin pettynyttä ja surullista linnanneitoa, jotka ovat tulleet luostariin luovuttuaan toivosta löytää prinssinsä.
Ja tänne ovat sitten jääneet ja päättäneet pyhittää elämänsä jollekin toiseksi tärkeimmälle elämässä kai.
Olen muuten onnellinen puolestasi!
Minäkin tosiaan suutelin kerran yhtä prinssiä jonka luulin olevan aito, mutta pienellä viiveellä se sitten kai muuttui sammakoksi ja loikki Ihmemaahan Linnanneitosen saavuttamattomiin.
Muuten on ollut prinssitöntä, kaikenlaiset feikit kyllä ovat käyneet lauleskelemassa tornini ikkunan alla.....epävireisesti..
Hyvät päivänjatkot sinullekin!
No tuota... niin kävi sille ensimmäiselle prinssille minunkin elämässäni. Mutta päivä paistaa risukasaankin ja niinhän sitä karautti elämääni uusi, ihka oikea prinssi valkoisella ratsullaan (no olkoon; autollaan). Ei muutu sammakoksi, ei vaikka kuinka pussata pläjäyttelisin. :-D Sitä en osaa sanoa mistä niitä prinssejä löytää noin yleensä, kai se niin on että sattuma korjaa satoa tälläkin saralla!
Kyllähän niitä prinssiehdokkaita on ollut ihan riittämiin, mutta satuhäihin en ole suostunut vielä.
Koeaikaa ei koskaan tunnu olevan liikaa, pahimmat harhauttajat paljastuvat vasta pitkän ajan kuluessa. Ja sitten on vain kutsuttava vartiosotilaat heittämään räikeät jälkennökset vallihaudan taakse.
Kivat päivänjatkot sinulle!
PS. Täällä luostarissa on muuten kylmä, kivilattia ilman lattialämmitystä....
Ja liikaa töitä.....
Hörhöilevät alamaisiaan enemmän,että se pRINSSEISTÄ!
Millainen on sitten se sinun neitosen unelmien prinssi? Avaa sulle oven? Kantaa kauppakassit? Imuroi kämpän pyytämättä?
..tehdä, vaikka yhdessä.
Unelmien prinssi on sellainen normaali suomalainen mies, jossa vain on sitä jotain joka sytyttää. Ei sen tarvitse edes puolta valtakuntaa luvata, vain puhdasta rakkautta.
Olen tähän saakka törmännyt vain sellaisiin feikkiprinsseihin, mutta niihin en tyydy, jaksan etsiä vaikka elämäni loppuun saakka ja jos en löydä prinssiäni, tyydyn siihenkin.
Vaikka ilman unelmien prinssiä linnanneidon on kyllä onnetonta vaeltaa täällä maan päällä....
Kokemuksen mukaan terve nainen tarvitsee miehen rassaamaan jalkovälinsä noin joka toinen päivä.
Jos on tätä harvemmin, nainen ehtii kuivahtaa eikä ole kivaa. Jos usemmin, tulee kommetteja että voi ei joko taas...
Luostari voi olla huono vaihtoehto, oli se sitten munkki- tai nunnaluostari. :-)
Tuo kolmas lause kuulostaa vain oudolta.
Niin, olen vasta koeajalla. Voihan tämän vielä perua...
Voisi käydä pari kertaa viikossa vaikka töiden jälkeen tyhjentämässä pussit linnanneitoseen. Ihan kaveripohjalta ja ilman suurempia tunteita.
Kummallakin pysyisi paikat vetreinä ja paineet sen verran pieninä ettei ensimmäisen vastaantulijan mukaan tarvitsisi lähteä. :-)
Katsos kun en seksiä voi harrastaa, jos en toisesta tykkää....
Palavasieluisena naisena rakastuminen ei kylläkään vie aikaa, toipuminen sitäkin pidempään..
Sulla on kyllä aika karkea näkemys tykkäämisestä...kai sinuakin ehkä voisi silti rakastaa (joku), vaikka sammakolta vaikutatkin?
Jos vertailemaan aletaan niin olen täysin varma että sinä tässä enemmän sammakkoa muistutat. *LOL*
Hieman nuori taidat olla, ei ole kertynyt elämänkokemusta ja avarakatseisuutta?
Sammakko oli kielikuva, ks. muut vastaukset.
Elämänkokemusta on, niin paljon että vasta nyt alan osata elämään oikein.
Älä kysy mitä se tarkoittaa.
Prinssejä ei ole. Mä se oon saanu oppia. Ne jotka prinsseiltä näyttävät eivät juuri niitä ole.
Tulen kanssasi luostariin. Koska lähdetään?
Seura vaikuttaa ankealta, mutta ruoka on hyvää.
Kai nunnillakin jostakin pitää saada se tyydytyksensä....
Tervetuloa.
Ps. Pidä kiirettä jos aiot ehtiä iltamessuun!
Ja se "kunnon rakastava suomalainen mies" on vaan yksi sun monista kriteereistäsi. Täytyy olla varmaan hyvin varakas, komea, lipeväkielinen, omistaa vähintään 18 senttisen kikkelin ja kaikenlaista muuta. Sun ongelma taitaa juuri olla se, että lankeat just niihin komeisiin, lipeviin renttuihin. Etkä edes vilkuile ympärillesi vähän avoimemmin mielin.
asioista joita en ole sanonut.
Ne ovat oman mielesi tuotosta, eikö?
Elämänkokemus opettaa lopulta, ettei raha ja ulkonäkö tuo onnea.
Ja totta on, että on tullut langettua vääriin,
en koskaan silti renttuihin.
Saa kai sitä yrittää etsiä itselle mahdollisimman oikeaa kumppania, jos kerran on niin hullu, että uskaltaa ottaa riskin ja yrittää, vai eikö?
En vedäkään. Veikkasin vaan ja olin oikeassakin tuossa renttuihin lankeamisessa. Tietystihän saat etsiä sitä mahdollisimman omaa kumppania. Jutuistasi päätellen vientiä ainakin riittäisi. Eli luulisi etsimisen olevan helppoakin jopa, kun ei suurin piirtein tarvitse muuta kuin valita kiinnostavimmat päältä. Ihan uteliaisuuttani.. Mitkä ne sinun kriteerisi sitten on? Millainen on se ns. unelmamies?
kriteereillä enää tekee....
Pelkkiä nunnia pyörii ympärillä....
Umelmien mies...hmmm...sen vain tietää kun sen tapaa...melkein eka katseesta.
Mutta ihan oikeasti, no ensimmäiseksi, ihan sama mitä mies työkseen tekee, tai no, ehkä patologi, strippari tai haudankaivaja vois olla kova pala purtavaksi...
Luonteenpiirteistä tärkein on, että arvostaa itse itseänsä (siitä syntyy karisma), pitää huolta itsestään, tykkää kotielämästä mutta haluaa myös omaa tilaa ja aikaa (kyllähän molempien pitää saada vähän tilaa hengittää esim. harrastusten ja ystävien kautta).
Niin ja kyllä kohtalaisen miellyttävä ulkonäkö on kiva asia, ei saa olla mikään kiiltokuvamies, mutta raikas ja hyvälle tuoksuva, ripaus tyylitajua. Määrätietoinen, silti sovitteleva ja huumoriakin saa hiukka olla.
Suutelutaitoinen, hmmm. tämä on ehdoton vaatimus.
Ja mikä tärkeintä, ei saa hermostua, jos mulla kesäkuu menee jalkapallon MM-kisoja seuratessa! (Vaikka muuten en ole niin erityisen kiinnostunut urheilusta, paitsi just nyt tietenkin noista jääkiekon loppuotteluista!)
Mutta muista että nämä oli UNELMAPRINNSIN kriteerejä.....Kuulostaa pahalta?
En ole lukihäiriöinen, vaikka kirjoitusvirheitä sirottelenkin...
Eiköhän tuollaisia miehiä löydy kasapäin. Sinkkujakin jopa. Ainakin luulisin näin. Älä nyt vielä sentään nunnaksi ryhdy. Enhän mäkään ole vielä toivoani menettänyt, vaikka teihin naisiin olenkin joutunut pettymään muutaman kerran.
Mikä tuo erh. on?
Ei se merkitse mitään. Kunhan painelin näppäimiä.
No kiitos sulle kuitenkin keskusteluseurasta!
Niin, en mitään mitään etsimällä etsi.
Vasta tässä lopetin entisenkin suhteen.
Mutta ei se loppujen lopuksi olekaan siitä ehdokkaiden määrästä kiinni, vaan siitä, että todella harvoin tulee vastaan sellainen ihminen joka oikeasti sytyttää. Ja voihan käydä niinkin, että kun sellainen tapahtuu, minä en sitten olekaan se hänen unelmiensa linnanneitonen.
Sellaistakin on tapahtunut, en kyllä ymmärrä miksi ;)
Kivaa kevättä ja iloista vappua!
Kiitos samoin sinulle! Eikä menetetä toivoamme. Katsellaan mitä tuleman pitää. Aika näyttää :)