siideri mainos

"every one, every where, every single day" tässä muuta varmaan tarvii sanoa..
71940
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Aioin juuri kysyä samaa asiaa. ;) En löytänyt kappaleen nimeä Golden Cap-sivustolta eikä Googlestakaan ollut paljon apua, joten toivottavasti täällä on joku joka tietää enemmän.

Tuo biisi on siis Golden Cap-siiderimainoksesta, jossa astronautti myöhästyy avaruuslennolta.

Äänestä
  • Kyseinen mainos löytyy tältä sivustolta http://www.goldencap.fi/ jos joku ei ole mainosta TV:ssä nähnyt mutta sattuisi tunnistamaan kappaleen. ;)

    Äänestä

  • ihan hyvä biisi. nimen saanee selville kysymällä mainoksen tehneeltä mainostoimistolta (Skandaali)

    www.tamaonskandaali.com

    Huom! itse en ole kysynyt, joten jos joku kysyy ja saa tiedon, niin jakakoon sen nimen myös muille...

    Äänestä

joo mulkin on sama biisi hakuses:) ei näytä oikeen kukaan titämään.

Äänestä
  • Mäkin oon ettiny sitä hullun lailla googlesta ja golden capista. Toi kuulosti et se olis joltain 60-luvulta tai ainakin aika vanha

    Äänestä

  • tyyppi kirjoitti:

    Mäkin oon ettiny sitä hullun lailla googlesta ja golden capista. Toi kuulosti et se olis joltain 60-luvulta tai ainakin aika vanha

    Lähetin kysymyksen suoraan Sinerbrychoffille, josta vastaus saapuikin heti seuraavana päivänä:

    "Mainoksen musiikin roolina on sekä välittää hyväntuulinen tunnelma, myös toimia elementtinä joka kuvastaa aikaa vuonna 1969. Jotta jokin tunnettu biisi ei saisi liian suurta huomiota mainoksen muistamisessa, päätettiin mainokseen tuottaa oma sävellys. Kokonaista kappaletta ei vielä tästä sävelmästä ole olemassa.

    Musiikin on säveltänyt ja tuottanut Marko Nyberg, El Camino - yhtiöstä. Solistina toimii tuntemattomana pysyttelevä Australialainen artisti."

    Tämän jälkeen sähköpostissa kerrottiin, että paljon on tullut kyselyjä kappaleesta. Tämän jälkeen vielä sanottiin että ehkäpä jonakin päivänä kokonainen kappale saa syntynsä.

    Äänestä

Biisi on The Go!Team- Doing it Right

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siideri mainos kirjoitti:

"every one, every where, every single day" tässä muuta varmaan tarvii sanoa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu