Onko kelään omakohtaista tietoa että millaista palkkaa suunnilleen Hk:lla saa, kandeeko hakea hommiin ja sen sellaista?
HK ruokatalo
5
1232
Vastaukset
- itse en menisi
Alkupalkkaa lupaavat kesätyöntekijöillekin 10 e ja lihanleikkaajilla taitaa alkupalkka olla 15 e. Mutta työ ei ole mitenkään miellyttävää - kylmää, kamala haju, liukuhihnan ääressä ja meluisaakin.
- ....
Riippuu täysin mihin hommiin siellä pääsee tuo palkka. Toisilla se on 8e/h ja toisilla sitten enemmän. Muistaakseni iltavuorolisä on muutaman kymmenen senttiä. Työpaikkana ei todellakaan mukava, yleensä ottavat vain kuukaudeksi tai kahdeksi töihin, sitten kun sopimus loppuu niin soittavat parin päivän päästä että onko kiinnostusta tulla takaisin töihin, jotta saa maksaa taas harjoittelijapalkkaa ilman kesälomia ym.
- elintar vikealan tes
finlexistä
- Antsa 19
kesätöitä ajattelin
- Anonyymi
ei kannata!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1047614
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075758- 835107
- 1394496
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113190- 542899
- 532812
- 612407
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102404Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562016