Miten käyttäytyy toiseen ihastunut mies kotona?
Onko hän hyväntuulinen vai päinvastoin? jos hän haikailee toisen perään miten hän "oireilee", vielä ei ole pettänyt fyysissti mutta saattaa sitä ajatella.. olis kiva tietää!
Onko hän hyväntuulinen vai päinvastoin? jos hän haikailee toisen perään miten hän "oireilee", vielä ei ole pettänyt fyysissti mutta saattaa sitä ajatella.. olis kiva tietää!
Vastaukset 6
Vanhimmat
hajamielinen ja poissaoleva kotona ollessaan!!!!
Et huomaa sitä, koska miehen käytöksessä ei ole mitään poikkeavaa.
ja hoitaa ulkonäköään ja pitää puhelintaan äänettömänä ja silmällä..jne
Seksi voi kiinnostaa ihan todella paljon ja välillä ei sitten ollenkaan. Rakastelu muuttuu naimiseksi, siinä on aika vissi ero, se ei ole enää sellasta tunteikasta.
Mies viipyy joka reissullaan vähän pidempään kuin yleensä ja selittää poissaolonsa jollakin tapaa ennenkuin edes kysyt esim. "olipas tuolla ruuhkaa kun tulin takaisin päin..."'
Vahtii puhelinta kuin koira...ja se on yleensä äänettömällä. Saattaa laittaa sen takin taskuun tai jonnekin muualle piilosalle kun menee suihkuun. On erittäin kiinnostunut ulkonäöstään ja käyttää tavallista enemmän aikaa itsensä laittamiseen. Ei katso sähköpostia sinun nähden vaan katsoo sen esim. töissä tai koulussa jne.
On hieman outokäytöksinen,poissaolevakin. Saattaa hehkua tavallista enemmän tai sitten on tavallista välenpitämättömämpi sinulle. Saattaa haastaa sinut riitelemään käytöksellään, näin on helpompi syyttää sinua, jos sattuu kärähtämään.
riitaa, jotta saisi syyn lähteä muutamaksi päiväksi pois...rakastajattarensa luokse.
vaikka olenkin nainen, koska uskon ettei se käyttäytyminen sen kummoisempaa ole, jos toiseen mieheen on ihastunut. Syittä tai selittelemättä suoraan kysymykseen suora vastaus:
Itse olen ainakin todella hajamielinen/poissaoleva, esim. nukkumaan mennessä, koska en todellakaan haluaisi että tämä ihastukseni ilmestyy ajatuksiini.
Jos hän ilmestyy ajatuksiin esim.mikä kamalinta, kesken "hempeilyn", niin sekin homma loppuu kertaheitosta siihen.
Jos olemme mieheni ja ihastukseni kanssa samassa paikassa, niin välttelen (vaikka mieleni tekisikin vilkuilla), pakoilen ja esitän jääprinsessaa. Enkä oikein ole mukana keskusteluissa.
Oikeastaan sitä vain toivoo, että se ihastumisen tunne menisi ohi (mikä luojan kiitos on jo tapahtumassa) ja ettei se ihastuksen kohde sitä huomaisi saati sitten tulisi mitään juttelemaan (vaikka samallahan sitäkin toivoo). Kaiken kaikkiaan tuo tilanne on todella tuskallinen, itku on aina aika herkässä..kyllä sitä nyt haluaisi ajatusten lepäävän omassa puolisossa ihan 100%:sti.