Jauhavat täällä paskaa minkä kerkeevät. Haukkuvat Fastin heran rasvan määrää korkeaksi. Onko 9% jonkun muun mielestä paljon kuin kaljun hobitin JA KENgurun?
Jos juustossa on rasvaa 9% sitä sanotaan "kevyt juustoksi". Sama on makkaran kanssa. Yhteen annokseen tuota heraa tulee rasvaa noin 3 grammaa, kenen muun mielestä se on paljon kuin kaljun porshe-miehen?
Koittakaa kehua omia tuotteitanne uffffaaaff-äijät, lopettakaa muiden haukkuminen. Tai muuten ette kauaa proteiinia myy! Ihmiset ei ole tyhmiä, mutta te näytätte olevan!
Jos juustossa on rasvaa 9% sitä sanotaan "kevyt juustoksi". Sama on makkaran kanssa. Yhteen annokseen tuota heraa tulee rasvaa noin 3 grammaa, kenen muun mielestä se on paljon kuin kaljun porshe-miehen?
Koittakaa kehua omia tuotteitanne uffffaaaff-äijät, lopettakaa muiden haukkuminen. Tai muuten ette kauaa proteiinia myy! Ihmiset ei ole tyhmiä, mutta te näytätte olevan!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Aivan, Mike, tahalleen ollaan Pakkis-vastaisia eikä ymmärretä, että tässä on nyt bisnes kyseessä!
Sitäpaitsi on kevytkermassakin 11 % rasvaa, eli saman verran kuin maustetussa Fastin herassa, ja se on KEVYTkermaa. Ei siihenkään kuole, niin tuskin Fastiinkaan.
Ennen syötiin voita, jotta näkisi paremmin. Kun syö Fastin jauhoja, näkee parhaiten, koska ne ovat rasvaisimpia!
Niin, ja noista pienistä haukuista kuten kilpailijan kaljuksi hobitiksi kutsumisesta ym. VANHOISTA jutuista on ihan turha turha nostaa meteliä. Se poliisikuulustelu oli yksi farssi! Eikö niillä ole ketään raiskaajia kiinniotettavina mitä häh?
Eihän kalju hobbiti ole haukkuma nimi. Kun mies näyttää siltä!! Ja mikä vika hobbiteissa on, mukaviahan ne ovat. Melkein aina.
Alkaa olla tuo vainoharhaisuus sinulla jo todella huolestuttavalla tasolla. Hakeudu ihmeessä poika rukka pikaisesti hoitoon!!!
On muuten ollut todella sekaisin jo pitkään. Mitäs veikkaatte, kauanko se vielä kävelee vapaalla jalalla?
"Jauhavat täällä paskaa minkä kerkeevät."
Ikävää tuollainen nimittely puolin ja toisin. Pitäisi keskittyä siihen että asia ja rasvamäärät ne keskustelua aiheuttaa, ei eri firmojen henkilöt!
"Onko 9% jonkun muun mielestä paljon kuin kaljun hobitin JA KENgurun?"
Tiedä tuosta 9%:sta, mutta 11% rasvaa on joskus kirvoittanut tällaisia kommentteja.
http://66.249.93.104/search?q=cache:B8aPgj_H43IJ:www.pakkotoisto.com/vbulletin/showthread.php%3Ft%3D24408%26page%3D3+11g+rasvaa+sis%C3%A4lt%C3%A4v%C3%A4%C3%A4+hera80&hl=fi&gl=fi&ct=clnk&cd=1&lr=lang_fi
En kommentoi asiaa sen enemmän. Googlen hakutulos tuo.
Siellä lukee tällaista jonkun nimimerkki Mike kirjoittamana (pankaas tämä talteen, jotta säilyy varmasti):
"Eihän niissä mikään vikana ole, ihan laadukkaita ovat. Monet vain hämääntyvät että se olisi jotenkin erikoinen merkki. Samaa tavaraahan se on kuin monet muut, hinta/laatu suhteesta ei kuitenkaan kannata sen enempää meuhkata fastin kohdalla. Toki pieni epäkohta on jonkinasteinen hintakartelli, missä valmistuttaja määrää ohjehinnan ja sillä sitten kaikki sitä myyvät. Fastin menestyksen avain on se, että ovat saaneet tuotteet suurinpiirtein jokapaikkaan, jos prismoissa ja muissa hyllyillä olisi samat määrät muiden tuotteita, olisi Fastin markkinaosuus reippaasti pienempi. Kun nyt tavis menee ja katsoo 11g rasvaa sisältävää Hera80 Prisman tiskillä eikä mitään muuta vaihtoehtoa ole, niin tämänhän se sitten ostaa. Onneksi on netti, mistä saa eri kaupoista tilattua nopeasti kaikenmoisia merkkejä.
Itse käytin paljon Fastia aikanaan ja ihan tyytyväinen olin. Sitten kun Func food tyrmäsi meidän myyntitiedustelut ko. merkistä, eikä katsonut että olemme Fastin myymisen arvoisia, meni halut käyttää sitä merkkiä. Toivon mukaan joskus on vielä liuta laadukkaita Pakkotoisto tuotteita myynnissä kautta linjan."
Ei kai tuo Mike suinkaan mikään myyjä itse ole? Ei luulisi että tuolla Fastilla tykättäisiin tuollaisista kommenteista. Älkää vain kertoko niille tai levittäkö muualle tuota linkkiä ja lainausta!
Tämmöinenkin sieltä löytyi:
Originally Posted by Mike
"Tuo hinta/laatu illuusio on juuri yksi FASTin menestyksen avaimista. Tavikset luulevat että se on jotenkin merkillisen laadukasta hintaan nähden. GreatOne, suosittelen lämpimästi tutustumaan Evolutioniin."
Mikäs tämä Evolution oikein on? Onkos tämä nyt sitten sellainen oikea huipputuote, kun tämä nimimerkki Mikekin sitä noin reippaasti suosittelee?