Miten järjestää luettelot.

Jos haluaaa luoda itunesiin musiikkilevyn,missä on saman artistin eri biisejä niin miten ne kappaleiden nimet muuttaa helposti samanlaisiksi että ne löytyy samasta paikasta eikä noi ohjelmat näytä että siellä on esim 3 eri levyy samalta artistilta.Ei menis niin sekaiseksi noi kansiot ja luettelot.
2290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ymmärsinkö oikein, että haluat koota artistin eri kappaleita saman albumin sisään?

Yleisesti olisi "hyvä tapa" jos albumissa olisi vain sellaisia kappaleita mitkä *oikeasti* kuuluvat ko. albumiin.

SOITTOLISTA on sitä varten, että voit tehdä esimerkiksi artistin hittikappaleille... niin... soittolistan(!).

Valitse haluamasi kappaleet, valitse ylävalikosta Get info (ctrl i Windowsissa ja Komento i Mac:ssä) ja anna valitsemillesi kappaleille albumin nimi. Nyt kappaleet kuuluu sitten samaan albumiin.

Äänestä
  • kiitos.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


komo kirjoitti:

Jos haluaaa luoda itunesiin musiikkilevyn,missä on saman artistin eri biisejä niin miten ne kappaleiden nimet muuttaa helposti samanlaisiksi että ne löytyy samasta paikasta eikä noi ohjelmat näytä että siellä on esim 3 eri levyy samalta artistilta.Ei menis niin sekaiseksi noi kansiot ja luettelot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu