Jos profiilien mies/nainen suhdetta katsotaan, niin jokaisen Suomi24 treffeissä keikkuvan naisen pitäisi löytää itselleen noin 1,83 miestä.
Vastaavasti palvelua käyttävät miehet ei voi ainakaan samassa ajassa löytää seuraa täältä.
Vastaavasti palvelua käyttävät miehet ei voi ainakaan samassa ajassa löytää seuraa täältä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kaiken lisäksi noista vähistä naisista vain 10% on joko "hoikkia", "urheilullisia" tai "pienikokoisia" eli ulkonäkönsä puolesta edes jossain määrin varteenotettavia. (Plus sitten se, että osa noistakin valehtelee, todettu on.)
Ei hyvin mene meillä Suomen pojilla.
Miehistäkin valitettavasti VAIN 3-5% on yli 180cm pituisia, atleettivartaloisia, akateemisia, yrittäjiä, maailmanmatkaajia, purjehtijoita, entisiä aktiiviurheilijoita, "yhden naisen miehiä" eli suomeksi sanottuna muutenkaan "varteen otettavia"...kuka itseään kunnioittava nainen nyt mitään 175cm, kaljapullon mallista tavista etsii, niitähän on jaossa live-elämässäkin ihan riesaksi asti. Se on varmaan yhtä hankalaa puolin ja toisin
löytää niitä oikeasti kiinnostavia.
Sä ootkin ns. prinsessa jolle ei kelpaa mikään. Todellisuudessa olet joko joku jolle on noussut kusi hattuun kaikesta hyvästä tai sitten olet juuri niitä sohvaperuna-XXXL-Yh:ta jotka kuvittelee että pelkästään naiseus tekee teistä jumalolentoja. Lisäksi teillä on niin jumalattomat kriteerit, taidat olla samaa sukua näillä palstoilla TROLLANNEELLE mayalle ja Sama-nimimerkile.
Hei C'mon, tippukaa jo nyt jumaliste sieltä jumaluusalustalta! Ei teistä monikaan ole Luojan lahjoja Suomen miehille vaikka itse niin kuvittelette!
Muuten, tavis ei tarkoita että on kaljasieppo. Se vain tarkoittaa aivan tavallista kunnollista ihmistä (miestä tai naista). Taviskin voi olla raitis ja kunnollinen! Ja useimmiten onkin. Mitä pituuteen tulee, mitäs vikaa 175 cm miehissä on?
Nykynaiset alkaa monet olemaan jo väh. 170cm pitkiä. En tiedä...no, miehetkin kuuluttavat aina omaavansa jotain alkukantaisia (lähinnä seksuaalisia) vaistoja vielä nykypäivänä, niin ehkä naisen alkukantaista vaistoa on se, että miehen pitää olla naista huomattavasti isompi eli se perheen turvaava jäsen.
Itsekin olen ilman kenkiä 174cm ja lisäksi käytän lähestulkoon vain korkokenkiä, joiden kanssa olen siellä 180 sentissä. Ei moni mieskään välitä olla naistaan lyhyempi. Ja kyllä minusta on hieman outoa suudella itseäni alempana seisovaa ja minua ehkä 5 kiloa painavampaa ihmistä :-) Mutta tietysti, jos nyt joku lyhyt mies tulisi joka muuten veisi jalat altani, niin tuskinpa kaikki pituuteen kaatuisi.
Ja prinsessoista; tuollahan toisessa viestiketjussa on linkki deitti.netin yhteen ilmoitukseen, jossa nimenomaan mies hakee prinsessaa ;-)
Itseäni miesten ilmoituksissa etoo lähinnä se itsekehun määrä. Jotain aivan käsittämätöntä. Sama itsekehu voi tietysti päteä naistenkin ilmoituksiin, mutta jostain sattuneesta syystä en niitä lueskele.. Joka tapauksessa, miesten ilmoitukset käsittelevät vain miesten omia ylimaallisia ominaisuuksia ja sitten usein ilmoitus päättyy tyyliin "nyt sinulla nainen olisi mahdollisuus saada/kesyttää tämä paketti itsellesi". Noin itsekeskeisen ilmoituksen perusteella voi vain päätellä, että on todella olemassa hyvä syy miksi hän on yksin. Itseeni iskee enemmän nöyränlaiset ja vaatimattomat ilmoitukset, jossa ollaan oikeasti kiinnostuttu löytämään oma kulta rinnalle.
Niin, enkä ole valmis aloittamaan kaukosuhdetta. Toki jostain toiselta puolelta Suomea voi löytyä oikeantuntuinenkin ihminen, mutta asuinpaikkakuntakin rajoittaa.
Että ei se nyt niin yksinkertaista taas ole, kuten täällä mustavalkoisessa pikku maailmassaan elävät olettavat.
Mun kommentti oli ns. provo!!! noita kriteereitä luomalla pääsee katsos helposti tilanteeseen, jossa valinnan varaa ei ole. Enkä ole muuten prinsessa enkä todellakaan etsi mitään prinssiä.
Mun mielestäni se ei ole kovin paljon vaadittu, että odottaa naiselta hoikahkoa ruumiinrakennetta. Suomessa tämä toki karsii tarjontaa huimasti, mutta todellakaan se ei mielestäni ole mikään kohtuuton vaatimus etenkin kun itsekään en mikään läski tai edes "normaalipainoinen keskivartalolihava" ole.
Se Oikeassa naisten luetuimpien ilmoitusten lukukerrat pyörivät aivan eri sataluvuilla kuin miesten luetuimmat, ainoastaan Ron Moss oli aikoinaan poikkeus.
TV-deitteihin tulee miesten ilmoituksia moninkertainen määrä naisten ilmoituksiin verrattuna.
Suomi24:n chatin sokkotreffeillä on lähes aina niin, että kaikki miestä etsivät naiset ovat varattuina, mutta naista etsiviä miehiä on pitkä rivi odottamassa vastaajaa. Esim. tässä yhtenä aamuna vapaita miehiä oli lähes 30, naisia ei yhtään.
Kaikissa mahdollisissa deiteissä on yleensä kaksi asiaa havaittavissa. 1) Miehet ovat paljon aktiivisempia ilmoittelijoita ja 2) Miehet ovat paljon aktiivisempia vastaajia. Kun 1) ja 2) ynnätään, saadaan summa, että miehet ovat HUOMATTAVASTI aktiivisempia seuranhaussa kuin naiset. Kun nainen vaivautuu laittamaan ilmoituksen, hän saa takuuvarmasti monta vastausta. Minulla on nytkin parissa deitissä kaksi erilaista, mutta rehellistä ilmoitusta vetämässä, eikä mitään kuulu, ei yhtään mitään.
Määrä ei takaa laatua, mutta naisilla sentään on, mistä valita, nämä markkinat ovat todella pahasti vääristyneet ja koko vääristymästä hyötyy tietysti täysin yksipuolisesti nainen. Osa tämän tajuavista naisista kohtelee seuraa hakevia miehiä todella törkeästi, kunnioittamatta edes kaikkein perustavimpia käyttäytymissääntöjä.
Eipä tämän pitäisi olla yllätys kenellekään, mutta mies tosiaan tarvitsee naista ja naisen värkkiä paljon enemmän kuin nainen miestä ja miehen vehjettä. Suomi on sosialistinen feministiyhteiskunta, jossa nainen ei tarvitse miestä periaatteessa mihinkään muuhun kuin jälkikasvun keinosiementäjäksi...
Toista se on vaikkapa Venäjällä, jossa useimmilla deittisivustoilla on enemmän naisia kuin miehiä. Kaiken lisäksi noi naiset eivät ole ihan mitä tahansa ihrakasoja, vaan missitason neitoja löytyy vaikka kuinka...
Mitä ongelmalle voi sitten tehdä? Enää ei oikein mitään. Vahinko on jo tapahtunut, ja PAHENEE koko ajan, kun naiset saavat yhä enemmän valtaa yhteiskunnassa ja holhoavat miehiä yhä enemmän (kohtahan tulee seksin ostokieltokin). Kohta varmaan suomalaismiehet varastoidaan johonkin häkkiin, josta valioyksilöt voidaan aina kätevästi ottaa keinosiementämään tarvittaessa.
Mutta vakavasti ottaen, mikä on todennäköisyys, että keskivertomies löytäisi itselleen tosi hyvin naisen suomalaisilta deittisivustoilta? Sanoisin, että lähentelee lottovoiton todennäköisyyttä...
Naisia on todella vaikea saada vastaamaan ilmoituksiin joten mulla on deitti.netissä tapana pitää 5-10 ilmoitusta yhtä aikaa. Jos yksi ilmoitus ei tärppää niin ehkä toinen. Tietenkään kuvaa ei voi laittaa mutta loppupeleissä on parempi olla kuluttamatta kasvojaan julkisesti.
Eipä määrä korvaa laatua. Kun haen Suomi24:stä miestä niillä kriteereillä, jotka itse täytän, löytyy noin 30 - 50 miestä. Eli aika vähiin menee. Ehkä sitten saisi eri tuloksia vaihtamalla sitä aikaa, milloin mies on viimeksi ollut sisäänkirjautuneena. En tiedä.
"Eipä määrä korvaa laatua. Kun haen Suomi24:stä miestä niillä kriteereillä, jotka itse täytän, löytyy noin 30 - 50 miestä. Eli aika vähiin menee."
Oletko perustamassa mieshaaremia? :D
Mun kriteereillä löytyy noin parikymmentä naista, eikä kriteereissäni ole mitään muuta kuin maakunta, ikä alle 30v ja ruumiinrakenne, jonka pitää olla joko "hoikka", "urheilullinen" tai "pienikokoinen". Kaiken lisäksi kaikki noi profiilit ovat ikivanhoja, ja uusia tulee ehkä yksi tai kaksi kuukaudessa...
Ja jos sattuu mielenkiintoisen profiilin löytämäänkin, niin saman profiilin kimpussa on sitten parisataa muutakin miestä. Yritä siinä sitten.
vaikka sammuttaa kone ja astua ovesta ulos ;)
Mutta aivan turha odottaa että vieläkään kirjoitan naisille. Ei, aloitetta en enää tee täällä. Minuuttiakaan minun aikaa en heitä hukkaan sen takia että joku saa olla maailman napa!
Jonkinlaista katkeruutta ilmassa?
Miksi ihmeessä kuulutat joka keskustelussa, kuinka annat naisten nyt tehdä aloitteen.
Jos naiset eivät vain yksinkertaisesti ole kiinnostuneita profiilistasi...
miehistä pyörittää 3-5:ttä naista, joten mikä todellinen mies-naissuhde onkaan?