Käytetyt ruumisautot

Mistäs voisi tiedustella käytettyjä ruumisautoja? Tuli yllättäen tarvetta...
33000
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tulossa käymään? Saattas olla minullakin jopia tarjolla...

Äänestä

Kysy mihkä vanhat autonsa tuuppaavat.
Mihkä tarttet? Iso farkku perheelle? Parempi maalauttaa ja sisustaa ensin ettei eukko kilahda ja muksut saa traumoja. Formaldehydi voi tuoksahtaa.

Äänestä
  • Ei suomessa käytetä formaldehydiä muutakui silloin kun vainaja rahdataan ulkomaille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostelija kirjoitti:

Mistäs voisi tiedustella käytettyjä ruumisautoja? Tuli yllättäen tarvetta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu