..........

Hei ihmiset, se on napalävistys eikä mikään napakoru, joka otetaan. Napakorun laittaminen ei satu, mutta se lävistys voi hieman tuntua. Jotenkin ärsyttävää, kun puhutaan napakorun ottamisesta ja sattuuko se. Argh.
3189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kyllä minä ainakin miellän napaKORUN ottamisen ihan siihen lävistyksen ottamiseen.

Siinähän "otetaan" koru (tässä tapauksessa napa sellainen) osaksi itseään, lävistettynä. Eli otetaan napakoru.

Vaikka kyllähän tuo itselläkin joskus silmään särähtää kun ihmiset kysyy sattuuko napakorun tekeminen? siinä vaiheessa tekee mieli sanoa että tuskin se sinuun sattuu, sillä metallityöntekijäthän ne tekevät :D

Äänestä

Olen kyllä monesti ihmetellyt, miten napaKORU voi olla tulehtunut, jne...

Äänestä
  • Niinpä...asioista pitäis osaa puhua oikeilla nimillä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


........... kirjoitti:

Hei ihmiset, se on napalävistys eikä mikään napakoru, joka otetaan. Napakorun laittaminen ei satu, mutta se lävistys voi hieman tuntua. Jotenkin ärsyttävää, kun puhutaan napakorun ottamisesta ja sattuuko se. Argh.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu