kaikki naiset samannäköisiä!!

Baareissa kaikki naiset ovat samannäköisiä.
Tiukat farkut sullottu piikkikorkkareitten sisään, raidoitettu tukka, samanlainen meikki. Pissiksiä kiireestä kantapäähän.
Miksi kaikki näytätte samoilta?!
Itse en voi sietää piikkikorkosaappaita enkä farkkuja joten minua ei niissä nähdä, oli miten muotia hyvänsä.
52607
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No siksi ettei haluta näyttää samalta kuin sinä..
Pidätkö sä jotain lipsukkaita niitten hameittes kanssa..vai jotain jättipaksuja korkoja..Mahdat näyttää hyvältä ;)

Äänestä

En mä ainakaan näytä samalta.. Mulla yleensä siistit suorat housut ja melko tavalliset kengät. Eikä mua haittaa jos on jonkun mielestä tylsännäköistä, on mua tyylikkääksikin kehuttu. Ainakin olen oma itseni, ja sillä tavalla löydän sellaista omanhenkistä seuraa. Tietty voisin pukeutua yliseksikkäästi ja mennä baariin, mutta seura jota sillä tavalla löytäisin ei pidemmän päälle olisi kuitenkaan sellaista kuin etsin.

Äänestä

sen jälkeen kun kimulit alkoivat käyttää farkkuja joka ainoassa tilaisuudessa, ei sellaisia hyvän näköisiä mimmejä enää näkyvissä ole ollut. Hameessa löytyy sitä jotakin, jolla voisi hieman naisellisuutta korostaa, mutta nykytytöt ei siitä tiedä yhtään mitään.

Äänestä

Vittu nää saappaat jotka nyt on muodissa on törkeän näköisiä, nämä piikkikärkiset, voi kiesus.

Ite pidän saappaita erittäin seksikkäinä ja eroottisina, mutta nää nykymuodin mukaiset on ihan naurettavia. Se pitkä suippo kärki kun vielä nousee hiukan ylöspäin niin jo on idioottimaisen näköistä.

Kaikkeen mauttomuuteen ne naiset sortuukin.

Äänestä
  • piikkikärki on ollut out jo ajat sitten. Pyöree on se in-juttu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hametyttönen. kirjoitti:

Baareissa kaikki naiset ovat samannäköisiä.
Tiukat farkut sullottu piikkikorkkareitten sisään, raidoitettu tukka, samanlainen meikki. Pissiksiä kiireestä kantapäähän.
Miksi kaikki näytätte samoilta?!
Itse en voi sietää piikkikorkosaappaita enkä farkkuja joten minua ei niissä nähdä, oli miten muotia hyvänsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu