Jos yhteiskanne olisi

lähtisikö kukaan kanssani haastamaan nykyiset vallan-
pitäjät oikeuteen tahallisesta vahingonteosta
autoveroasiassa.

Kysymys on siitä, että autoveropäätöstä venytettiin
yksityisautoilijoiden tappioksi peräti seitsemän vuotta.
Miksi muutos vasta nyt?
1903
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

moiseen, itsekkääseen töhötykseen mukaan. Toivoisin myös, ettei verorahoista maksettaisi myöskään asianajajien palkkioita.
Muutos tuli nyt, koska EY:n tuomioistuin totesi
vasta 19.9.2002, että Suomen autovero on syrjivä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mahdollista kirjoitti:

lähtisikö kukaan kanssani haastamaan nykyiset vallan-
pitäjät oikeuteen tahallisesta vahingonteosta
autoveroasiassa.

Kysymys on siitä, että autoveropäätöstä venytettiin
yksityisautoilijoiden tappioksi peräti seitsemän vuotta.
Miksi muutos vasta nyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu