Missä voisin tavata fiksun ulkomaalaisen,tumman,mielell.Aasialaisen miehen,joka tahtoo muutakin kuin vain seksiä?
Ravintoloissa tuntuu olevan vain ns."yhden illan juttuja".
Onko jokin tietty paikka,kahvila tms.missä heitä voi kohdata?Asun Helsingissä.
Asialliset vastaukset kiitos!
En kaipaa kommentteja tyyliin "eikö suomalainen mies kelpaa".
Where can I meet an foreigner,darkhaired man,who wants more than only sex?Where can I meet you,is it a cafe or some other place.I live in Helsinki.
Ravintoloissa tuntuu olevan vain ns."yhden illan juttuja".
Onko jokin tietty paikka,kahvila tms.missä heitä voi kohdata?Asun Helsingissä.
Asialliset vastaukset kiitos!
En kaipaa kommentteja tyyliin "eikö suomalainen mies kelpaa".
Where can I meet an foreigner,darkhaired man,who wants more than only sex?Where can I meet you,is it a cafe or some other place.I live in Helsinki.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Otat sielta helsingista bussin lentokentalle ja menet sinne aasiaan ja valitset tumman miehen ja kysyt silta etta haluatko jotain muuta kuin seksia.
Sillen se loytyy.
Kuten miehistä yleensäkin, myös ulkomaalaisista 90 % on vain yhden asian perään. Jos etsit elämäsi rakkautta, niin sitä tuskin kahviloista löytyy, paitsi tuurilla. Baareista saanet enimmäkseen yhden illan pokia, oli sitten kyse suomalaisista tai ulkomaalaisista. Tunnen pari suomalais-ulkomaalaista toimivaa parisuhdetta ja tuplasti särkyneitä sydämiä, yksinhuoltajia jne.
Neuvo matkustaa Aasiaan ei ole hullumpi. Jos et halua mennä merta edemmäs kalaan, niin ala päivystää hotelleiden baareissa tai hankkiudu töihin johonkin suureen kansainväliseen firmaan, Nokialle esimerkiksi.
Ps. Se, että laitat suomalaiseen, suomenkieliseen portaaliin englanninkielisen deitti-ilmoituksen, herättää tosin lievää suurempaa hilpeyttä. Vai miksi luulet suomea osaamattoman roikkuvan täällä?
Englanninkielisen deitti-ilmoituksen jättämisen idea olikin todistaa, että mimmi on olevinaan kovin kansainvälinen. Todistusvoima vain jäi kovin laihaksi. Toinen syy saattoi olla se, että ko. henkilö halusi kertoa, että ei osaa muuta kuin suomea ja englantia.
Moi.
Kyllä niitä ravintolastakin saattaa löytää,
Minä löysin mieheni viisivuotta sitten ravintolasta.
Tosin olin kuskina kavereilleni ja en kovin kiinostunut miehistä silloin.
Ehkä se puri mieheeni kun en ollut ns. tyrkyttämässä itseäni ja oli aika vaisusti kiinnostunut alkuun.
Sitten se vain roihahti kun tutustui paremmin.
Minun tuntemani ulkomaalaiset ovat kovia tekemään työtä n. 60h/vko:ssa ja se vapaa-aika mitä jää niin urheilevat. Vapaana olevat kaverit liikkuvat viikonloppuisin ravintoloissa ja kahviloissa metsästelemässä typyjä.
Mutta kunhan osaat vetää oikeasta narusta etkä ole liian helpponakki niin siitä voi jotain syntyäkkin.
PS.Ihan sama juttu kyllä pätee musta suomalaisiin kundeihinkin!
vastauksestasi.
olen kyllä muutaman tavannut ravintolassa.
he vain eivät ole halunneet pidempää suhdetta.
tai sitten he haluavat heti naimisiin...
tunnen joitakin ulkom.sekä miehiä,että naisia.
monissa heissä on plussaa se,etteivät he käytä liikaa alkoholia.
ystäviä tapaillaan muuallakin kuin ravintoloissa viikonl.umpitunnelissa.
perheiden yhdessäolo on tiivistä ja ihmiset ovat positiivisia.
eräs ystäväni kysyi minulta,että miksi v...u sanaa kuule vähän väliä kun kadulla kulkee,tai jos erehtyy kysymään jotain
olen nimittäin itse pannut merkille saman asian.
varsinkin nuoret tytöt ovat alkaneet viljellä em.sanaa liiankin usein.
tästä saisi kyllä uuden aiheen keskustelupalstalle.
Aasialaisen mieheni veli etsii suomesta naista vakavaan suhteeseen. Todellakaan ei ole vain seksi mielessään. Hän haluaa asettua aloilleen ja perustaa perheen. Hän asuu tällä hetkellä Ranskassa.
Kuulostaa hyvältä ja varmasti tuohon tarkoitukseen käy nainen kuin nainen, kunhan ei ole steriili. Eikun kirkkoa varaamaan sitten vaan. Ja onnea osallisille.
Hauska kuulla!
Kumpa hän olisi Suomessa vaan.
En vappuna onnistunut tapaamaan ketään!