olen lukenut näit miesten vastauksii ja suurin osa mihin mies vastaa on juur tuonne otsikkoon viittaaviin asioihin, eli se siitä miehen logiikasta, numero ykkönen on se ja sen puute, (kyl mie muistan kaljan, sohvan, lätkän ja mikäs se lehti nyt olkaan):)
mut jos mie oisin kysynynnä et kui ussein vaimo/tyttöystävä saap käydä kaljal, en varmasti oisi saanu vastauksii...:))
mut jos mie oisin kysynynnä et kui ussein vaimo/tyttöystävä saap käydä kaljal, en varmasti oisi saanu vastauksii...:))
Vastaukset 6
Vanhimmat
juu tekniikan maailma :)
sopimusluontoinen juttu. mennään, kun siltä tuntuu, muttei kuitenkaan laiminlyödä toisiaan. samat tsydeemit siis molemmin päin. ei sinne bisselle kuitenkaan joka päivä oo tarvis päästä. eikä joka kerta vetää päätä täyteen.
ja voihan sitä lähteä bisselle vaik kahdestaankin :)
Ja tykkään sanoa pilluaq römpsäksi ja tykkään tehdä muutenkin ihan mitä huvittaa. Mutta niin se pitääkin olla.
Yes, laatulehti :) Ja se toinen taitaa olla Trendin Veli (!).
Mutta ystävä rakas, ei sitä lupaa tarvitse mieheltä kysyä. Sehän on kahden kauppa - vuorotellen mennään ja sovitaan.
Olen muuten aina ihmetellyt että mistä tuo "römpsä" -nimi on saanut alkunsa? Viisaat, valistakaa?
kyl viisas oo mut römpsä=pakki (sellanen sotilail oleva)ohan siinkin reikä :(
mut ootellaan pahkuraa ja pahkuran sanakirjaa
mut sen lehen nimi on muuten Tee se itse
Römpsäloora, römpsis, römpsä... Kauniilla lapsella on monta nimeä. :) Suosin kuitenkin römpsistä sekaannusten välttämiseksi, ellei halua pidempää römpsäloora-muotoa käyttää. Ettei vaan kukaan erehdy luulemaan, että nyt keskustellaankin armeijan pakeista.
mehtäpannu, eli pakki tai muu keittoastia.