so called plan

onko muita faneja?
loistavaa et suomesta tulee tämmöstä punkkia. :)
right direction on tosi hyvää mättöö, samoin same about the sorrow
111215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

En pahemmin pidä, enkä punkiksi todellakaan sanoisi.

Äänestä
  • et mullakin on vähä eri käsitys hyvästä "mätöstä". eikös rumbassa tai jossain ollukin otsikko "so called punk"?

    Äänestä

Ei tää kyllä punkin puolelle kallistu millään(kuuntelin just).
Ehkä sitä melodista punkkia tyyliin NoUseForName(loistava) jne...
Pointtia(sanomaa) löytyy melodian rikastamiseksi.
Mutta kyllä sitä kuuntelee ja menettelee siinä No Shamen ja The Unseen ohella..Tällä hetkellä..

Äänestä

So called plan on teinipopulaarirockia ja mä pitäisin siitä musiikkina jos ne markkinois itteään teinirock bändinä eikä punkkina.(vähän niinku greenday ilmiö). Ja tota näilla kavereilla ei kyllä mätöstä ole paljoa hajua. Topicin alottajalle suosittelen rankaa Ramones, Black flag ja Sex pistols kuuria. Niissä tiivistyy koko punkin idea.

Äänestä
  • nyt ollaan vuodessa 2006 eikä vuodessa 1975 unohda ramonesit ja muut sex pistolsit punk rock on muuttunut paremmaksi. nyt jyrää melodinen pop punk ja skede punk näin se vaan on ;)

    Äänestä

So Called Planin musa on aivan mieletön piristys Punk maailmaan. Pitääkö kaikkien aina kuulostaa samalta tasapaksulta puurolta ennenkuin täyttää kriteerit? Opetelkaa nyt sanomaan se "melodinen punkki" ääneen niin ehkä se tuntuu sitten kategorisesti paremmalta... Minä fanitan ainakin ihan kympillä!!

Äänestä
  • Vitun hieno piristys punk maailmaan..kiinnostaa ihan helvetisti.

    Äänestä

  • fire inside kirjoitti:

    Vitun hieno piristys punk maailmaan..kiinnostaa ihan helvetisti.

    Täysin hirveätä paskaa ainakin sen perusteella mitä Shitter Limitedin lämppärinä soittivat.

    Äänestä

  • S.W.M.H. kirjoitti:

    Täysin hirveätä paskaa ainakin sen perusteella mitä Shitter Limitedin lämppärinä soittivat.

    mut rumpali oli hyvä sängys ;P

    Äänestä

  • S.W.M.H. kirjoitti:

    Täysin hirveätä paskaa ainakin sen perusteella mitä Shitter Limitedin lämppärinä soittivat.

    housut tunnu pysyvän jalassa kun valuvat alas. Oi!

    Äänestä

  • musaa kirjoitti:

    mut rumpali oli hyvä sängys ;P

    helvetin totta :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


green charlotte.. kirjoitti:

onko muita faneja?
loistavaa et suomesta tulee tämmöstä punkkia. :)
right direction on tosi hyvää mättöö, samoin same about the sorrow

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu