Miksi dieetit epäonnistuvat ?

97% laihduttajista saa vanhan painonsa takaisin viidessä vuodessa. On kuitenkin olemassa yksi ruokavalio, jolla saa tiputettua kilot pysyvästi ja terveellisesti. Sillä ei voi kuitenkaan tehdä bisnestä ja siksi sitä ei mainosteta. Tässä lisää asiasta:

http://www.goveg.com/obesity.asp
1432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lisätä esim. raejuustoa, luomukananmunia, hieman kalaa yms. jos ei pysty täysin vegetaarista ruokavaliota noudattamaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


yde 69 kirjoitti:

97% laihduttajista saa vanhan painonsa takaisin viidessä vuodessa. On kuitenkin olemassa yksi ruokavalio, jolla saa tiputettua kilot pysyvästi ja terveellisesti. Sillä ei voi kuitenkaan tehdä bisnestä ja siksi sitä ei mainosteta. Tässä lisää asiasta:

http://www.goveg.com/obesity.asp

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu