Ei näytä valokuvan perusteella ainakaan kovin alkuperäiseltä ruotsalaiselta.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa.htm#id1164092
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa.htm#id1164092
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ruotsin vangeista 27% on ulkomaalaistaustaisia, kun väestöstä 10% on ulkomaalaistaustaisia.
Tulossa pian Suomeenkin!
Olemme kuulleet kuinka vankiloissa maailmalla on usein epämukavat oltavat, ihmisoikeuksia loukataan, ihmisiä kidutetaan jne. Näin ei asiat ole ainakaan Lontoossa, sielä jopa vessan pöntöt siirretään muslimeita miellytävään suuntaan.
Lontoon HMP Brixtonissa, eräässä britannian suurimmassa vankilassa on muslimien oloja päätetty parantaa kertaheitolla, vessoista alkaen. Muslimit ovat tähän saakka nimittäin paskoneet pönttöön koraanin vastaisesti itään päin katsoen, tai istuen 90 astetta sivusuunnassa, epämukavassa asennossa.
Mekan suuntaan katsominen ja paskominen on koraanin mukaan suurta syntiä.
Muslimien edustajat ovatkin vaatineet vessojen uudistamista ja nyt heidän vaatimuksiinsa on suostuttu, pöntöt käännetään 90 astetta.
HMP Brixtonin johtaja oli tyrmistynyt, hän sanoi ettei ongelmaa olisi elleivät he olisi joutuneet vankilaan rikoksista. Englannissa muslimit ovat kymmenkertaisesti yliedustettuna vankiloissa väkimäärään suhteutettuna.
HMP:n johtaja sanoi myös, että häntä naurattaisi koko homma ellei kyse olisi veronmaksajien rahoilla tapahtuvista muutoksista.
http://www.thesun.co.uk/article/0,,2-2006180300,00.html