Eli haluaisin vinkkejä mitä tehdä treffeillä, mitä itse olette tehneet? Itse en ole oikeastaan koskaan käynyt trefeillä(muutaman kerran oluella) ja nyt tunnen olevani valmis siihen touhuun, sinkkuiltuani melkein kaks vuotta. Niin ja ikää minulla 26v.
Kiitos etukäteen.
Mitä tehdä treffeillä?
3
4354
Vastaukset
Niin no pitääkö treffeillä tehdä jotain ihmeellistä? eikös tarkoituksena ole kuitenkin tutustua toiseen ihmiseen enemmän, silloinhan esim kahvilla tai oluella käyminen on hyvä vaihtoehto. Itse en ainakaan halua suht tuntemattoman kanssa tehdä mitään erikoista, vaan tutustua ja jutella.
- ikiliikkuja
Hei,
Itse jo varttuneempana tutustun kohteeseen ennen tapaamista siten että tiedän että jotain yhteistä löytyy harrastus / mielenkiintorintamalla...
eli niinpä olen käynyt kivojen ihmisten kanssa syömässä, laskettelemassa, kävelemässä ja muutenkin aktiviteetteja harrastamassa sillä itse en enää koskaan ota itselleni sohvaperunaa joka saa minutkin tuntemaan huonoa omaatuntoa kun poistun kotoa pitämään yllä kuntoani :)
ja täytyy tunnustaa...avioeron jälkeiset ensimmäiset treffit päätyivät lakanoihin alle vartin ( kunnon shampanjan kera )...se oli meille yhteinen mielenkiinnon kohde ;)mmmmm....toki muitakin oli.
- Syltty____
Käykää juomassa kavhvikupposen jossakin mukavassa paikassa. Sitten vain se perustutustumisruljanssi läpi eli puhutte harrastuksista, lempimusiikista, elokuvista, tulevaisuudensuunnitelmista (jos opiskelette tms.) jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1311335Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373863Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1123043Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1252391Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812055Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961771Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.2991006Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17800Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143745- 53709