Onks muita jotka on lukenu tän kirjan "Choosing Death, deathmetallin ja grindcoren hämmentävä historia(Choosing Death: The Improbable History of Death Metal)" Mitä mieltä olitte kirjasta? Tiedättekö muita vastaavanlaisia kirjoja joita kannattais lukasta? Ite tykkäsin
Choosing death
Ihmeimmeinen
3371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ja luettua kokonaan saman tien, todella mielenkiintoinen kirja. Harmi vaan, että joitain tärkeitä death metal bändejä ei mainittu sanallakaan, esim. Pestilence. Mutta hyvä näinkin, jatko-osa ois kova sana, ei vaan taida tulla.
Mainitaanko tuossa kirjassa edes deathmetallin keksijää, Possessedia?
Lords of Chaos niminen nide kannattaa lukea jos kiinnosttaa norjalainen Black Metal -kulttuuri. Siis lähinnä.
Tai ainakin arvostelijat ovat laittaneet samaan nippuun nämä, eli siinä missä Choosing Death edustaa Death Metallia, niin Lords of Chaos edustaa Black Metallia. Suosittelen.