Tunnen kaksi miespuolista henkilöä, joita molempia on petetty järjestelmällisesti naisen tahoilta. Nykyään molemmat tapailevat naisia vain siinä suhteessa, että pitää olla "joku". Kumpikaan ei uskalla sitoutua ja molempia vaivaa masennus sekä epäluuloisuus ihmisiä kohtaan, joita ei aikaisemmin esiintynyt.Aikaisemmin kilteistä ja ihanista miehistä on tullut naisia pyörittäviä k-päitä. Ja jos joku pääsee vähänkin lähemmäksi tai tunteita alkaa esiintymään niin sitten se ihminen saa jäädä.
Pettäminen on pilannut näiden molempien elämän täysin. Mitä elämä on ilman todellisia tunteita toista kohtaan ja uskallusta elää? Ei mitään.
Pettäminen on pilannut näiden molempien elämän täysin. Mitä elämä on ilman todellisia tunteita toista kohtaan ja uskallusta elää? Ei mitään.
Vastaukset 1
Vanhimmat
osan haavoista.
Tunsin miehen, jota hänen toivomansa 'elämän rakkaus' oli pettänyt pitkään. Hänen k-päävaiheensa suhteen kariutumisen jälkeen kesti usean vuoden. Lopulta hän kuitenkin taas halusi muuta, on nyt onnellisesti naimisissa ja kahden lapsen isä.
Sitä en sitten tiedä, miten herkästi kerran pettämisen ja ihmiskusetuksen keksinyt käyttää samaa keinoa aina tarpeen tullessa. Ei välttämättä käytä koskaan, jos on taas löytänyt onnen ja uskollisen naisen, jota rakastaa.
Kai se nussiminen on keino vahvistaa itseä... piilotettua naisvihaa joka haluaisi kohdistua siihen alkuperäiseen pettäjään, mutta koska ei voi, kostaa seuraaville.
Kyseinen mies oli alunperin tosi ihana, ja nähdäkseni on sitä nyt taas uudestaan. :)