alkaa jo hiljalleen voimat loppua tähän ainaiseen laihduttamiseen. koko ajan saa laskea kaloreita, liikuntaa on pakko harrastaa, herkkuja ei saa syyä. toivon todella että pian pääsen tavotteeseen. viimeviikolla sorruin todella pahasti, siitä seurauksena oksensin! pelästyin itsekkin, en nimittäin halua syömishäiriöiseksi. En ole yleensä oksentanut, mutta olin syönyt niin paljon että ahdisti... Ja tänään olen syönyt vain jugurtin,omenan,mustikkakeittoa litran ja 1 sämpylän. ei vaan enää nälätä... ja vielä on pakko polkea kuntopyörää, sillä liikuntaa on pakko tulla 7h viikosssa... mutta aijon päästä tavotteisiini keinolla millä hvänsä!
nin väsynyt tähän kaikkeen...
tyttönen vain ..
61009
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei laihduttamisen pitäisi tuntua pahalta pakkopullalta. Onko dieettisi ihan kunnossa? Kyllä syödä pitää! mutta varo piilosokereita ja rasvoja. 2 lämmintä ateriaa pitäisi syödä päivässä, vaikkapa kasviksia, riisiä ja vähärasvaista lihaa. Ja muistaa juoda paljon vettä.
En ihmettele että oksensit, jos et ole viikkoihin kunnolla syönyt. Älä hyvä ihminen pidä itseäsi nälässä vaan nyt suunnittelet kunnon ruokavalion niin pysyt terveenä ja kilot karisee =)
"""liikuntaa on pakko harrastaa"""
Ja voi vitun valittaja. Jopa Suomessa on tuhansia jopa satojatuhansia, jotka syystä tai toisesta EIVÄT PYSTY liikkumaan.
Niin en todellakaan ymmärrä mikseivät ihmiset LIIKU, jos kerran pystyvät. Vaan makaavat vaan pers homeessa soffalla ja vetävät roskaruokaa naamaansa senkun kerkeävät.
Sinun kannattaa varmaan vaihtaa liikuntamuotoa, sillä nykyiselläsi et jaksa tuota tahtia pitkään. Jos tympäännyt liikuntaan, ei siitä ole mitään hyötyä, sillä lopetat liikkumisen kuin seinään laihiksesi jälkeen.
Liikunnan pitää olla kivaa! Tiedän, että tämä on jeesustelua, sillä kaikille liikunta ei ole kivaa. Tiedän tämän, sillä olen itse mukavuudenhaluinen ja monesti mieluummin istuisin sohvalla telkun ääressä kuin painuisin liikkumaan. Kuitenkin olen aina iloinen, kun lopulta olen liikkumassa. Ja tätä sinunkin pitää kehittää: hanki laji, jonka tekeminen on hauskaa ja siten kynnys liikkumaan menemiselle on pienempi.
Ja herkkuja SAA ja pitää syödä laihiksellakin, ettei himo epäterveellisiä herkkuja kohtaan kasva liian suureksi ja aiheuta ahmimista yms. Pidä vaikka kerran viikossa herkkupäivä, niin ei tunnu siltä, että kaikki hyvä on kiellettyä. Ja muista, että kaikkea saa syödä kohtuudella!
Pidä vapaapäivä, kun noin pahasti ottaa pannuun. Nauti vapusta ja jatka sitten kevyttä elämää. Yksi kaksi päivää ei laihistasi murra ja saat tuuletettua hermojasi.
päässyt tavoitepainoon...mitä sitten. kovalla työllä olet sinne päässyt mutta sitten se vasta työ alkaakin . paino pysyy siella ainoastaan sillä että olet siihen mennessä opetellut terveelliset elämän tavat syöt terveellisesti ja liikut. paluuta entiseen ei ole tai lihot taas ...niin se vaan on
Ei haittaa vaikka syön IHAN mitä vaan. Tykkään LÄSKEISTÄNI ja vielä enemmän TYKKÄÄN KERMASTA RASVASTA ja MAKEASTA - ETENKIN DARRASSA
päivälle " jogurtti, sämpylää... HALOO??? - ootko laihiksella vai et?