Oonkohan mä outo?

M21

Mutta noi baarit ei kiinnosta, eivät vaan ole koskaan kiinnostaneet - ehkä sieltä saa jotain säälipillua mut ei sekään kiinnosta. Mun mielestä sieltä ei voi sitä oikeaakaan löytää, eikä mistään muualtakaan.

10

1604

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • baarit on turhia

      Netistä löytää kätevämmin ja vaivattomammin seuraa kuin mistään baareista. Oli sitten kyse "siitä oikeasta", seksiseurasta tai ihan vaan juttukavereista.

      • M21

        on kokemusta. "Seurustelusta", mutta tosi asiassa oli seksisuhde vaan:)

        Nyt taas jotain kehitteillä mut tiedä häntä. Baarit on vaan jostain niin syvältä.


      • tyttönen****
        M21 kirjoitti:

        on kokemusta. "Seurustelusta", mutta tosi asiassa oli seksisuhde vaan:)

        Nyt taas jotain kehitteillä mut tiedä häntä. Baarit on vaan jostain niin syvältä.

        Olen samaa mieltä.. :( Eri asia olisi jos kaikki menisivät baariin pitämään hauskaa ja tutustumaan uusiin ihmisiin eivätkä örveltämään tai etsimään pillua tms. tyhmää.. Mut kun näin ei ole niin päätin pysytellä ainakin tänä v.loppuna poissa sillä tänään niitä örveltäjiä on siellä sankoin joukoin.. ;) Kumpa ihmiset alkaisivat fiksuiksi niin baaritkin olisivat mukavampia paikkoja.. :)


    • joka tähän tapaan ajattelee

    • välitä...

      baareista. Olen 22v mies ja olen käyny 4 kertaa baarissa. Sielä ei vaan jaksa notkua ku eihän sielä voi edes jutella huutamatta. Netistä löytää seuraa paremmin ku baareista :)

      • yääk

        En voi sietää baarissa oloa. Koskaan ei mahdu mihinkään istumaan ja joutuu töröttämään koko helvetin illan. Olen käynyt kaksi kertaa baareissa ja ne kerrat olivat täyttä paskaa. Käsittämätöntä että joku joka viikonloppu maksaa siitä, että pääsee katselemaan oksettavia juoppoja, horoja ja muuta rupusakkia jonka ylitse minä ainakin kohoan helposti!


      • Syltty____

        - olen käyny 4 kertaa baarissa.

        - Netistä löytää seuraa paremmin ku baareista :)

        Mistä sinä tiedät, kuinka helposti baareista löytää seuraa kun et ole niissä käynyt? ;)


      • :o)
        Syltty____ kirjoitti:

        - olen käyny 4 kertaa baarissa.

        - Netistä löytää seuraa paremmin ku baareista :)

        Mistä sinä tiedät, kuinka helposti baareista löytää seuraa kun et ole niissä käynyt? ;)

        Joops, ristiriitahan se siinä on ihan selvästi :)

        Onhan minun aika paha mennä sanoo, kuinka sieltä baarista sitä seuraa löytyy kun en sielä kulje, mutta mitä olen juttua kuullut niin ei sieltä sitä kovin helposti löydä. Eli luulisin, että löydän netistä paremmin seuraa kuin baareista, hyvin on seuraa löytyny netistä :)


    • Pepsa

      Sä mitä outo ole! :) Niinkun näet niin jo täälläkin on paljon sellasia jotka mieluummin pysyy baarista pois. Itse käyn kyllä baarissa sillontällön. Mutta tiedätkö mitä? :) Olen vaihtanut asennetta ja nyt todellakin vain mennyt oman kaveriporukan kanssa vähän tanssimaan sen kummempia juomatta, oikeasti keskittynyt niihin kavereihin ja ikäänkun jättänyt huomiotta kaikki muut, niin koko touhu on tullut tosi hauskaksi. Pääsee vähän pois kotinurkista pyörimästä ainakin! Munkaan mielestä todellakaan baarista voi ketään löytää missään tositarkoituksessa, ja onkin paljon miellyttävämpää vain olla siellä oman itsensä ja kavereidensa takia! Antaa niiden muiden olla ja hakea sitä yhden illan juttuaan aivan kaikessa rauhassa, mie meen sinne danssailemaan vaikka sitäkään en osaa. :b Se on se oma seura mikä ratkaisee, möllöttäjien kanssa on ikävämpää mennä kuin impulsiivisten humoristien. :)

    • HannA

      Ei sitä oikeaa olekkaan! Se on vaa se joku - sopiva ehkäpä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      332
      5264
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      120
      2752
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      143
      1726
    4. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      121
      1405
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      56
      1212
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      161
      1198
    7. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      360
      1126
    8. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      280
      1071
    9. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      41
      980
    10. IS Viikonloppu 4.-6.4.2026

      Nyt on Viitamäeltä pääkuvaton ristikko. Nimimerkki happonen kehui kovasti "On kyllä laadukas pahis, iso kiitos tästä ja
      Sanaristikot
      103
      938
    Aihe