en edes vaivaidu

xanorit tenorit diampit

on kovan luokan huumeita.

miten vittu ihmisille MÄÄRÄTÄÄN tätä shittiä?

pitääkö käydä kouluja 12v että voin sanoa että
sulle tämmänen TENOX/XANORI aamuin illoin.

onko psykologit tai psykiatrit tai erikoissaaraanhoitajat itse kokeilleet kyseisiä tuotteita?
2283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

apua, ainakaan mulle ole tarjottu. Mul 5 erilaist psyykelääket jatkuvas käytös. ja kun pitätkään käyttää annostus pitää kohottaa ja lääkäri tekee sen, ilman kyselyit jot pääsee pian eroon potilaast. Mitäs siin sit teet, kun oot joutunut lääkeriippuvuuteen niin muukaan auta. Pitäs joku kontrolli olla nois psyykelääkkeis ja sit et ihmisille annettaisiin jotain konkreettisempaakin apua kuin pelkkiä pillereitä. Kyl niil itsensä tokkuraan saa ja jaksaa jotenkin aamusta iltaan, mutta pitemmällä tähtäimellä munkin hoito voi johtaa laitokseen tms. joka tulee viel kalliimmaksi kuin jos sais avohoitoa tai mitä nuo alkoholistit/huumeidenkäyttäjät saa jotain kuntoutusta. Meille lääkekiertees oleville vaan, ei ole mitään tarjolla. Jos siis joku haluaa heittäytyä pilleristiks niin lääkärit on sitä varten! Ehkei joka puolella Suomea. mut meidän paikkakunnal on asiat tällai. MUUTOKSIA lääkärin toimivaltaan kirjoitella liikaa psyykelääkkeit, mutta kunnille myös terveisiä, jotta avokoito/kuntoutuspalveluit tarjolle niitä tarvitseville terv. lääkeaddikti "kamois" tätäkin kirjoitan, mut vakavati tarkoitin.

Äänestä
  • ..A-klinikalle tuosta riippuvuudestasi, sieltä kun saa tuon terapian yms. kun on lääke riippuvainen. Olet siis päässyt tuohon mainitsemaasi erikois ryhmään: alkoholistit/huumeidenkäyttäjät, lääkeriippuvaiset kun lasketaan narkkareiksi. Minä ainakin saan A:lta kaiken mahdollisen hoidon ja olen lääkekoukussa, enkä käytä alkoholia tai mitään laittomia aineita. Että siitä vaan rohkeasti apua pyytämään, A:lle voi mennä ilman ajan varausta päivystykseen jutteleen ja sitä kautta sitten miettiä siellä tarkemmin, että millaista hoitoa juuri sinä tarvitset.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukemaan tätä palstaa kirjoitti:

xanorit tenorit diampit

on kovan luokan huumeita.

miten vittu ihmisille MÄÄRÄTÄÄN tätä shittiä?

pitääkö käydä kouluja 12v että voin sanoa että
sulle tämmänen TENOX/XANORI aamuin illoin.

onko psykologit tai psykiatrit tai erikoissaaraanhoitajat itse kokeilleet kyseisiä tuotteita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu