miehiä.
Vihaan
35
3991
Vastaukset
tautia on paljon liikkeellä.....
- funis
se kyl kannattaaki..on vähempi päänsärkyä...
En osaa tähän paljon sanoa, mutta tiedän miltä tuntuu kun tulee petetyksi. Se sattuu. Mutta siitä selviää.
Olen itse voimakkaasti sitä mieltä että on parempi kun ei tiedä tapahtuneesta. Elämä on opettanut kaikenlaista. Olen jopa oppinut ymmärtämään. En vihaa miehiä.
Miten sait tietää tuosta tapahtuneesta? Kertoiko mies itse?
Tsemppiä ex-Zeta. Elämä jatkuu.- ex-Z
lähetti oikein iloisen tekstarin mulle, kun olin reissussa. Viestissä luki pelkästään: Mulla on uusi nainen.
Minähän rimpautin välittömästi takaisin ja kysyin, että mitä se nyt hourailee siellä. Asia piti paikkansa. Kun epäilin aikani, pyysin naista oikein puhelimeen ja sieltähän se huora tuli lässyttämään onnessaan. ex-Z kirjoitti:
lähetti oikein iloisen tekstarin mulle, kun olin reissussa. Viestissä luki pelkästään: Mulla on uusi nainen.
Minähän rimpautin välittömästi takaisin ja kysyin, että mitä se nyt hourailee siellä. Asia piti paikkansa. Kun epäilin aikani, pyysin naista oikein puhelimeen ja sieltähän se huora tuli lässyttämään onnessaan.Vähän vaikuttaa siltä että mies halusi kostaa. Joko sitä ettei hänen poikansa saanu tulla teille juhlimaan Vappua silläaikaa kun olette poissa tai sitä että vietitte Vapun lopulta erikseen tms.
Oli kännissä ajattelematon ja uhmakas kun lähetti sulle tuon tekstarinkin.- ex-Z
Mariet kirjoitti:
Vähän vaikuttaa siltä että mies halusi kostaa. Joko sitä ettei hänen poikansa saanu tulla teille juhlimaan Vappua silläaikaa kun olette poissa tai sitä että vietitte Vapun lopulta erikseen tms.
Oli kännissä ajattelematon ja uhmakas kun lähetti sulle tuon tekstarinkin.Hän ei hallitse alkoholinkäyttöä ollenkaan ja varsinkin sen aikana hän on AINA täysin ajattelematon tekosistaan ja sanomisistaan. Eli voi tehdä oikeastaan ihan mitä tahansa, myöhemmin selvinpäin sitten katuu ja sanoo, ettei ole tarkoittanut sitä, mitä kännissä sanoi/teki. Tosin pettämislinjalle hän ei ole ikinä ennen lähtenyt, joten siinä mielessä tuo tuli täytenä yllätyksenä.
- -semmonen-
juttu että se mikä ei tapa, se vahvistaa.
Näin on juttu, itsekin moisen kokenut, voin kertoa että seuraava kerta ei tunnu enää miltään.- ex-Z
seuraava kerta? Mä en ota enää ikinä mitään miestä elämääni. Musta on tullut miestenvihaaja.
- ex-Z
Elikkä tämmönen: Ongelmani on seuraavanlainen. Mulla on tosi iso vaatekaappi, joka oli siis alunperin koottava. No, sehän on nyt kasassa: liimailtu, naulattu, ruuvattu, jne. Eli periaatteessa sitä ei voi purkaa (vai voiko). Ei siinä mitään, mutta kun se kasattiin suoraan makuuhuoneeseen ja nyt muuton yhteydessä mun pitäisi saada se ensinnäkin ulos makkarista ja ulos asti. Vaatekaappi on niin iso ja järkyttävän painava, että eihän se onnistu.
Eteinen on aika kapeahko ja ulko-oven jälkeen tulee portaikko ja kaide, joten miten hemmetissä kaapin pystyy kääntämään siitä välistä pihalle, kun sillä ei ole liikkumavaraa? Neuvoja? Pitääkö kaappi kuitenkin purkaa täysin osiksi? Nimittäin mikään pieni osien purkaminen ei onnistu, vaan se pitää purkaa aika paljonkin, että pienenee.
T. Avuton uusio-sinkkuNainen *nolona* :D - ex-Z
onko käsi murtunut tai jotain? Nimittäin hakkasin eilen siihen malliin nyrkilläni, että käsi on tosi turvonnut ja kipee. Pystyn kuitenkin kirjottaan koneella, vaikka sattuukin. :P
- animattiN
Pistä peukalo ja pikkurilli yhteen jos menee niin todennäköisesti ei ole murtunut.
- ex-Z
animattiN kirjoitti:
Pistä peukalo ja pikkurilli yhteen jos menee niin todennäköisesti ei ole murtunut.
vinkistä. Ei näköjään oo murtunut. :)
- animattiN
ex-Z kirjoitti:
vinkistä. Ei näköjään oo murtunut. :)
Itselleni on lekuri tehnyt tuon testin jos on epäillyt että onko murtunut. :)
- Pumpulipai
Älä suotta vihaa kaikkia miehiä yhden törkimyksen vuoksi. Vihaa sitä yhtä törkimystä (vaikka tietysti ajan myötä on viisainta antaa anteeksi sillekin) ja nauti niistä kaikista muista syyttömistä & mukavistakin miehistä, joita elämä vielä eteesi kantaa.
- animattiN
Itselläni oli jos jonkinmoista kusipäätä matkan varrella, kunnes löysin mukavan miehen, jonka kanssa on nyt oltu 17 vuotta yhdessä.
- ex-Z
Kyllä mä uskon, että tämä vie aikansa ja sen jälkeen helpottaa. :)
- Puhurix
Ei kaikkia kannata vihata yhden paskiaisen tähden. Jos menettää luottamuksen kaikkiin miehiin, voi käydä niin, että ei koskaan uskalla ottaa vastaan elämäänsä yhtään miestä, joka taas saattaa johtaa siihen, että hyvä ja elämään perustusta luova parisuhde luiskahtaa ohi.
- Puhurix
Onko ollu karvaita kokemuksia lähiaikoina? Tai ehkä luen noi vastaukset jos vaikka selkiäis.
- Taikis
jopa sulla on ollut vappu-yllätys, otan osaa.
Vaan jos ja kun hän kerran on juoppo?, niin parempi päästä irti mitä pikimmin. Elämä alkoholistin rinnalla ei ole hääppöistä ja kun alkuhuuma on haihtunut, niin arki onkin vallan muuta kuin ruusuilla tanssimista.
Olet vielä nuori, elämä mahdollisuuksia täynnä. Jos olit tuo kirjoittaja (ajaNkohtainen) joka kertoili ennen vappua siitä että miehen täysi-ikäinen poika olisi ollut tulossa taloon reissunne ajaksi niin johtopäätöksenä vedin että tämä mies on sinua hyuomattavasti vanhempi. Se ei ehkä vielä olisi tuntunut missään, mutta jos olisitte jatkaneet pitkäänkin, niin aikaa myöten olisit ollut sidottu vanhukseen ollessasi itse "parhaassa iässä".
Kauheasti tsemppiä ja jaksamista Sinulle.- ex-Z
Kiitos sanoistasi, oikeasti. :)
- ex-Z
Nysse mies haluaa jatkaa mun kans. Eikä ressukka tajua, että olen jo hankkinut tänään oman kämpän ja muutan parin päivän sisällä. :P
- Taikis
pää on selvinnyt? Jos mä olisin sun housuissas niin en myöskään jatkaisi noista asetelmista mitä olet kertonut.
- Pumpulipai
Karkaa kun vielä voit.
- ex-Z
Pumpulipai kirjoitti:
Karkaa kun vielä voit.
Olen jo toinen jalka ulko-oven välissä matkalla... :D
- Pumpulipai
ex-Z kirjoitti:
Olen jo toinen jalka ulko-oven välissä matkalla... :D
...ja anteeksiantavaisella mielellä?
Mistä te kiltit ihmiset oikein tulette? Toiselta planeetaltako?
Mie olisin jo lähteny huitsin nevadaan. - oot fiksu
Nyt!
Etkä huoli siitä!!!
- ellumarita
Joko taas yksi miestenvihaaja? Sitten ihmetellään kun muut naiset tulevat miesten kanssa toimeen ja ollaan kateellisia siitä. Jos lakkaisit vihaamasta miehiä, niin sinullakin voisi olla helpompaa.
- ellumarita
nyt ymmärrän! En ollut lukenut ensimmäistä viestiäsi pidemmälle. Otan osaa ja anna sellasen p___n mennä!
- Jermu
Mulla on paljon helpompi tappeluksia kaikkien kanssa, kun mä tiedän, että muakin vihataan. Heh!
Mutta asijaan. Luin tuolta hieman taustoja tapahtumista. Onkos sulla jo se muutto suoritettuna. Liian pitkällä asustelen, että pääsis rikkomaan vaatekaappia sinne, mutta henkessä mukana. Tarviiko siellä tilsiä mitään littuun..Se tankki on kuule käyttökelpoinen sellaiseen hommaan. Ensin tilsitään tavarat littuuun ja sitten heitetään ne huitsun...- ex-Z
jätän itku kurkussa ton vaatekaapin tohon notkuun.
- ex-Z
enää miehiä. Pahin kiukku on purkautunut. :)
- Februari
Äkkiä sä kuitenkin lepyit. Eikä kaikkia miehiä kannata vihata ja sitä tiettyäkin vain hetken. :)
- ex-Z
Februari kirjoitti:
Äkkiä sä kuitenkin lepyit. Eikä kaikkia miehiä kannata vihata ja sitä tiettyäkin vain hetken. :)
Se selviää huomenna, ku muuttomiehet tulee. Ilmoitin tuosta kaapista jo kyytiä tilatessani, että se voi olla hankala ja jos ei onnistu kantaan kokonaisena, niin se jää sitten siihen... *huokaa*
- Februari
ex-Z kirjoitti:
Se selviää huomenna, ku muuttomiehet tulee. Ilmoitin tuosta kaapista jo kyytiä tilatessani, että se voi olla hankala ja jos ei onnistu kantaan kokonaisena, niin se jää sitten siihen... *huokaa*
on fiksuja "kaappeja", äkkiäkös ne yhden komeron ulos talosta saa. :o)
Tuleeko kaverit muuttamaan vai jouduitko ihan firman tilaamaan ? :) - ex-Z
Februari kirjoitti:
on fiksuja "kaappeja", äkkiäkös ne yhden komeron ulos talosta saa. :o)
Tuleeko kaverit muuttamaan vai jouduitko ihan firman tilaamaan ? :)tilaten oikein muuttofirman. :D
p.s. ei mulla oo kavereita... :)
Ketjusta on poistettu 62 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6122246- 1081098
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,251095Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki5944Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101855- 86845
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50759Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?89752- 63725
- 65573