Onko mahdollista, että jos harrastaa peppuseksiä ilman ehkäisyä, niin sperma jotenkin "liukuu" emättimeen, jos mies laukeaa sisälle? Kyllä, olen tyhmä ja idiootti, ja tiedän ettei peppuseksi ole mikään ehkäisykeino, mutta kysyn silti. Eli voiko näin tulla raskaaksi?!?
Peppuseksistä raskaaksi?
-s-
72225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niin eli jos huono säkä käy, spermaa voi valua ulos takapuolesta tai muulla keinoin joutua ulkosynnyttimille, ja teoriassa siittiöitä voi kulkeutua emättimeen ja sitä kautta hedelmöitys voi olla mahdollinen. Siittiöt eivät kuitenkaan elä kauaa, ja todennäköisyys, että peppuseksistä tulee raskaaksi, on pieni, mutta ei kuitenkaan missään nimessä täysin poissuljettu.
Eli jos on todella huono tuuri (tai hyvä tuuri, tilanteesta riippuen), voi peppusekstailustakin tulla raskaaksi. En tiedä, kuinka moni nainen näin on hedelmöittynyt, mutta on kuitenkin tärkeää tietää ja tiedostaa tämänkin seksimuodon riskit ja
käytännöt.
siis kun ajattelee järkevästi niistä siittiöistä vain muutama pääsee emmättimeen niin ajattele sitten kun ne valuu pepusta ja sieltä kaukaa kiertää ja se on 1/10000 mahdollisuus
Todellakin voi. Siinä on jopa 8% mahdollisuus raskauteen.
ne insinööritkin tulee.
About yhtä suuri mahdollisuus on normaalissa kortsun kanssa harrastetussa seksissä, esim. siten että jommankumman käsiin joutuu spermaa kondomia pois otettaessa ja se kulkeutuu sitten emättimeen hipelöidessä.
anaaliseksistä ilman kondomia voi tulla raskaaksi.
Vai miten ne insinöörit muuten syntyisivät?