ôvat suomalaisten naisten hyväksikäyttäjiä.
Tarvitsevat raha,ruoka,asioidenhoito ym ym. apua ja jos olet tosissasi ja haluat auttaa kuvitellen,että hän rakastaa sinua,koska hän sanoo niin,pitää sinua tyhmänä ja naureskelee ja kehuu kavereilleen.
Saattaa tuoda jopa kaverinsakin syömään kotiisi ruokaa jonka nainen on omistaan maksanut.
Sitten sinun täytyy antaa hänelle vielä sitä kalleintasi, vaikka toisia naisia on pilvin pimein.
Mutta jos heittäydytkin vastahankaan kaikin puolin, silloin olet RASISTI!
Tarvitsevat raha,ruoka,asioidenhoito ym ym. apua ja jos olet tosissasi ja haluat auttaa kuvitellen,että hän rakastaa sinua,koska hän sanoo niin,pitää sinua tyhmänä ja naureskelee ja kehuu kavereilleen.
Saattaa tuoda jopa kaverinsakin syömään kotiisi ruokaa jonka nainen on omistaan maksanut.
Sitten sinun täytyy antaa hänelle vielä sitä kalleintasi, vaikka toisia naisia on pilvin pimein.
Mutta jos heittäydytkin vastahankaan kaikin puolin, silloin olet RASISTI!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ihminen ihmiselle susi, paitsi ettei ole. Sudet käyttäytyvät kunnioittavasti toisiaan kohtaan.
Viestissäsi on katkerahkonsävyistä aavistuksenomaista yleistystä. Huonoista kokemuksista seuraava paha olo on helppo purkaa tähän erittäin yhtenäiseen ulkomaalaisten ryhmään, johon saa näköjään Suomessa ministeritasolta lähtien purkaa ihan mitä vain.
Miksei esim. yksinhuoltajia saisi täällä vihata yhtä kollektiivisesti? Myös kaljut, tai kaljuuntuvat ihmiset ovat kokemukseni mukaan jotenkin epäilyttäviä ja ilmiselvästi hyväksikäyttäjäainesta!
ei tähän tarvita mitään runoilua,tosiasiahan se on, ei sen kummempaa ja miksi se sinua niin hiertää?
Vihaaminen on taas ihan toinen juttu, kuin totuuden kertominen!
Oppia ikä kaikki.
Monilla suomalaisilla naisilla on joku sairas tarve sokeasti palvoa ulkomaalaisia miehia samalla halveksien ja haukkuen suomalaisia. Joku hyotykayttaja-Mehmet from Alanaya on juuri sopiva tallaisille tapauksille, eiko vaan?
Itse asun ulkomailla ja en ikina tule seurustelemaan suomalaisen kanssa. En kertakaikkiaan keksi mitaan syyta siihen.
...pakko tähän komentoida. Itselläni on ulkomaalainen mies mutten todellakaan sokeasti palvo häntä, enkä oikein jaksa uskoa että monikaan moku-suhteessa elävä mitenkään "palvoo" puolisoaan. Minä menin mieheni kanssa naimisiin rakkaudesta enkä siinä katsonut kulttuuria, kieltä tmv. Pikemminkin se että hän on muualta maailmasta, sai hieman miettimään pidempään sitoutumista... mutta yhdessä arkea elellään ja elämässä eteenpäin mennään.
Toisekseen en näe mitään tarvetta halveksia ja haukkua suomalaisia miehiä (tai naisia) pelkästään sen takia että itselläni on ulkomaalainen puoliso. Ei se, että olen naimisissa "toismaalaisen" kanssa, tee kenestäkään sen huonompaa tai halveksuttavampaa. Ihmetyttää vain ihmisten käytös täällä keskustelupalstoilla, anonyymina on helppo haukkua ja halveksua...mutta mitä se ketään loppupeleissä hyödyttää?
Kirjoitit hyvin. Olen samassa tilanteessa kuin sinä. Todella osuva kirjoitus.. =)
Meidän perheessä se on kyllä ex-ulkomaalainen Mies, joka maksaa melkein Kaiken.
kyllähän se niin on,että ulkkismiehet käyttävät hyväksi suomalaisia naisia ja myös pettävät.
Se on valitettava tosiasia,suurin osa näistä miehistä vaan on sellaisia,voi olla että pienen pieni murto-osa ei sitä tee,ehkä se on kohdallasi.
Onhan näitä surullisia tarinoita.
Tämähän ei tarkoita sitä,etteikö suomipoika petä,höps höps,kyllä osaa myös.
Nykyajan ihmissuhteet kun ovatkertakäyttökamaa.
Olipas tämä taas huvittava kirjoitus :D Siis koko maailmassa on vain yksi pienen pieni maa täällä pohjoisessa, jossa asuu kunnollisia miehiä. Kaikki muut ovat ihan kauheita kusipäitä. Juu...kyllä näkee, että järki leikkaa tuollakin kirjoittajalla ;)
No, jotenkin vaan tuntuu siltä että suomalaisten naisten ulkkismiehiksi valikoituvat ne kaikkein älyttömimmät tapaukset. Ehkä yleistys, mutta näin ainakin mitä itse olen nähnyt.
Etkö ymmärrä etteivät nämä miehet kunnioita suomalaista naista millään lailla. Meidän vapaamielisen tapakulttuurimme takia suomalaista naista pidetään suunnilleen huoran arvoisena mutta oleskelulupien ym. takia he näitä naisia
tarvitsevat. Kun passi on taskussa voi käydä kuten tvohjelmassa eräs nainen kertoi. Mies jätti hänet kympin ratikassa sanoen, luuletko että enää olen noin vanhan naisen kanssa.
Siis sun mielestäs kaikki maailman miehet on kusipäitä suomalaisia lukuunottamatta? On se mies sitten jenkki, pakistani, britti tai ruotsalainen...?
Aika simppeli maailmankuva sulla...
Yleistyspä hyvinkin.
Noh, yleensä suomalaisten naisten ulkkismiehet ovat melkoisia kusipäitä, olivat sitten jenkkejä tai pakeja. Ainakin jos asuvat Suomessa. Helposti nousee miehellä kusi päähän, kun on laivalastillinen epätoivoisia blondeja perässä huohottamassa. :)
Tumman miehen on järkyttävän helppo saada panoseuraa Suomesta...Mutta eiköhän se oli miehestä itsestä kinnii, miten siihen suhtautuu...
Kiva, että myönnät ajatuksesi olevan mutua etkä vedä esiin tilastoja:) En odota sinun vastaavan, mutta ehdottaisin, että miettisit mitä olet nähnyt ja kuinka paljon sen perusteella oikeastaan kannattaa yleistää. Ainahan sitä on pikkasen tehtävä, että syntyy keskustelua, mutta rajansa silläkin:)
Ruminkin ylijäämä jäte ukko ulkomailta kelpaa suomalaiselle siideri fatylle.
No ei se nyt noin ole. Katso peiliin ja toimi sen mukaan. Älä syytä miestä.