Minkä takia pitäis rakastua, kun se aina vaan loppujen lopuksi sattuu niin hirveän paljon, ettei mikään satu niin syvältä kun rakkaus ja sen menettämisen pelko..
Tämä on maailman kamalin tunne, kun menettää rakkaan..
Tämä on maailman kamalin tunne, kun menettää rakkaan..
Vastaukset 6
Vanhimmat
aivan oikeassa. Ensin rakastutaan ja sitten menetetään se ihminen.. no ehkä se sattuu kun on jotenkin rakkaansa menettänyt.
sattuu..ja sattuu..aina vain
....koittakaa nyt vähän edes piristyä!
kun meikäläinen ihastuu tämän tästä mutta ei ymmärrä ottaa siitä elämää suurempia paineita ...
Se on elämää ja nykyaikaa. Harvemmat suhteet kestää nykyään hautaan asti. Sen asian kun ymmärrät, niin olosi helpottuu. Suakin varten on varmasti vielä monia ns. oikeita.
Niin se on! Ensin muka rakastetaan kovasti ja jos jotain sattuu, niin ei sen jälkeen enää edes tervehditä. Kaikkein paras on ystävänä vaan olla, ei tule turhia loukkaantumisia!
Mäki oon tota mieltä että: "Miks rakastua?"
Mut jätettiin just äskettäin ja oon ny niin maassa että en jaksais ees mennä kouluun ellei mutsi pakottais. Se ku menettää jonkun sattuu paljon mä sain kokee sen ekan kerran nytten.
Se ei ees kertonu miks jätti mut se vaan sano että se ei voi enää olla mun kanssa.
Antakaa neuvoja miten jatkaa ku oon iha maassa.