Hei ihan oikeesti te kaappi-homot!! Miks valehtelette olevanne heteroita! Kyllä se totuus sitten jossain kohtaa KUITENKIN paljastuu. Mä en halua parisuhdetta homon enkä bin kanssa mutta kumma kyllä jo kahteen tämmöseen olen törmännyt! Molemmat ilmoittivat olevansa heteroita. Jotain kulissia kai hakevat kun kiire oli mitä melkoisin saman katon alle muuttamaan ja yhteistä autoa hankkimaan. No, käry kävi kuitenkin ja ehdin pelastautua ennen kuin ehdittiin naimisiin asti! Huh! Kyllä nyt pitää olla jatkossa tosi tarkkana ja luottaa myöskin omiin vaistoihin. Varokaa!
"Kaappi-homot"
Vihainen
92118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Se on todella ikävää, jos näitä naisia löytyy, ketkä heitä heteroiksi uskoo ja sen mukaisesti pesää rakentavat. Lähtökohta kestävälle parisuhteelle huterahko.
Mikä voisi olla syynä tällaiseen heteronaisen hakuun? Olisiko se, että nämä miehet eivät voi lähipiirinsä, työnsä, sukunsa tms. seikan vuoksi olla vapaasti sitä mitä ovat? Tai eivät täysin itsekään myönnä itsellensä sisimpäänsä. Onko Suomi vielä niin vaikea paikka elää homoille, lesboille ja bi-ihmisille, että mieluummin hieman piilotellaan? Ainakin pienemmät paikkakunnat ovat vaikeita asuinsijoja.
Olisihan se erinomaista, jos kuitenkin meitä naispoloisia ei jymäytettäisi ja annettaisi vallan väärää kuvaa siitä, kenen kanssa ollaan tekemisissä. Minulla onneksi gay-tutka miesten kohdalla toimii todella hyvin, niin en itse ole ollut vastaavassa tilanteessa. Mistä heidät tunnistan johtunee siitä, että minulla on homoystäviä. Heistä jokainen ihan reilusti mitä ovat.
näinhän se on, fiksuja puhut, mutta missä on näiden hyypiöiden omatunto ja empatia? Onko helpompaa elää kulissisuhteessa tosiaan kuin olla avoimesti oma itsensä? Eivätkö ymmärrä loukkaavansa?
Gay-tutka on mullakin mutta siitä saatiin puhumalla "antennit" poikki ja aloin kuvitella vain kuvittelevani.
Että semmosta, mutta toivun kyllä tästä vielä ;)
kaappihomous tuli ilmi?
Kantoivatko kaappeja mukanaan?
Onneksi ei tarvi tulla kaapista ulos - kun en ole
sinne sisälle ikinä mennytkään.
elämää suuresti miten esim. ajat autoa kaapista käsin?
Kyllähän sitä nyt heti näkee onko toinen kaapissa vai ei.
http://haku.boknas.fi/boknas/kuvat/isoPC-kaappi.jpg
no ei se oo helppoa olla heteron sinkkunakaan kun on vähän aikaa yksin ilman kumppania niin aletaan katsomaan kieroon tai haukkumaan homoksi... varmaan vaan tää suomen kansa on niin hemmetin jäykkää porukkaa niin naiset kuin miehetkin, että jos ei saa kumppania sormien napsulla niin aletaan haukkumaan homoksi/lesboksi niin se vaan on...
ETTÄ KYLLÄ AATUN OIS SUONU ELÄNEEN JA TOHTOROINEEN
KUTEN KUULUIS.
Eikös sulla päässä sitten soi minkäänlainen "hälytyskello" vai oletko niin sinisilmäinen, että tyhmyytesi huomattuasi, rupeat muita syyttelämään omista mokistasi.