säätiede lupaili aurinkoa ja lämmintä ainakin viikonlopun yli...
Jokohan saisi tänä vuonna nahkansa "palamaan" jo toukokuussa?
Poltatteko nahkanne helposti?
Jokohan saisi tänä vuonna nahkansa "palamaan" jo toukokuussa?
Poltatteko nahkanne helposti?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
joka keskiviikko kun kehitän itsehillintääni istumalla kiukaalla! Sen lisäksi poistan ihokarvani poltamalla. Kerran kuukaudessa kaadan päälleni pullon pirtua ja tuikkaan itseni palamaan Kuopion torilla, että ihmisillä olisi jotain nähtävää!
konsti, nimittäin itsehillinnän kehittäminen...
eipähän pala sitten "päreet" niin helposti :o}
ei muuta kun naatiskellaan sitten lämmöstä.
En polta nahkaani helposti. Varmaan sen vuoksi kun käyn joka talvi näyttämässä nahkaani myös etelän lämmössä. Nahka on parkkiintunut.
saan joka kesä karehtia kauniisti ruskettuneita ihmisiä. Itse olen auringon oton jälkeen kuin läikikäs rapu, vaikka miten suojavoiteita käyttäisin.
Ei mene onnenlahjat tasan, ei... :o(
jotka pysyttelevät mieluummin varjossa paahteella, aurinkoisista päivistä nautin, mutten koskaan grillaile kroppaa aurinkoa ottaen, sellaisesta tulen huonovointiseksi.
vaan niin että kesällä sitä oikeastaan vasta herää:)
Jep, rusketun helposti mutta en pala.Yhden kerran oon nahkani käräyttynyt.En yleensä ottamalla ota aurinkoa mutta pienessä..*nolona*...no, oli siis huonohko olo ja ajattelin paranella sitä ulkona vilpoisen tuulen ja auringonpaisteen voimalla.
Levittelin aurinkoöljyä iholle kaiken varalta ja nukahdin viltille, onneksi oli huivi kasvojen päällä.Seurauksena palorakkuloita ja entistä kauheampi päänsärky:D
muuta ku olkapäistä....ja ihan joka ikinen kesä...;)
olen sitä tyyppiä joka ei voi olla auringossa ettei tulisi huonoa oloa. Olen myös taipuvainen saamaan kesakoita, sen verran olen punakkaa rotua. Nuoresta asti olen suojannut itseäni enkä aurinkoista ottanut, nyt saa toisaalta olla tyytyväinen tässä iässä siitä, että omaa rypyttömän ihon kasvoissa ja kaulalla.